Skocz do zawartości


Petro-7

Rejestracja: 12 mar 2013
OFFLINE Ostatnio: 10 07 2014 00:51
-----

#271779 USB Device Current Status + CMOS Checksum Bad + nie działające porty USB na m...

Napisane przez bipiw w 13 03 2013 - 12:32

Wymień bateryjkę od BIOSU albo chociaż sprawdź ją miernikiem.
  • 1


#271857 USB Device Current Status + CMOS Checksum Bad + nie działające porty USB na m...

Napisane przez bipiw w 14 03 2013 - 18:43

Hym. Tak szukałem trochę tego po googlu i sporo ludzi miało ten problem właśnie na tej konkretnej płycie(wygląda to na jakiś problem z samym Biosem-> spróbuj resetowania przez wyjęcie baterii i odłączenie zasilania). Jak z tą wymianą baterii? A co do audio to zapewne masz je podłączyć w takie zielone piny oznaczone AAFP(lewy dolny róg).

edit: masz źle zworki. USBPW12 i USBPW34. Powinny być poziomo(zorientowane tak jak powiedzmy sloty), a nie pionowo(Nie wiem czemu wcześniej zdawało mi się że chodzi o 56 i 78).
  • 1


#271815 USB Device Current Status + CMOS Checksum Bad + nie działające porty USB na m...

Napisane przez bipiw w 13 03 2013 - 23:48

USB Device Over Current Status Detected

Błąd ten wskazuje na jakiś problem z zasilaniem(prądem) w USB. Najczęstsze przyczyny to:
-uszkodzone gniazdo USB(wygięte piny robią jakieś zwarcie)
-źle zamontowana płyta(zbyt mocno dokręcone śrubki, zaczepy dotykają płyty gdzieś gdzie nie powinny)
-zwarcie spowodowane przewodnikiem dotykającym płyty głównej
-zła instalacja panelu przedniego
-źle ustawiona zworka na płycie(ale to już mamy za sobą)
-podłączone uszkodzone urządzenie(Masz coś jeszcze pod USB czy już wszystko wypiąłeś?)
-...no i niestety uszkodzona płyta główna ale to najczarniejszy scenariusz

Kombinuj:)
  • 1


#271790 USB Device Current Status + CMOS Checksum Bad + nie działające porty USB na m...

Napisane przez bipiw w 13 03 2013 - 17:30

http://dlcdnet.asus....05_p5ld2_se.pdf strona 44. Sprawdź czy zworki zwłaszcza te przy Audio dobrze siedzą i czy są w położeniu default(dokładnie chodzi o USBPW56 i USBPW78).
  • 1