Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pentagram P 6342][Neostrada] Zrywa połączenie na 15sekund!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Palar

Palar

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 22 02 2012 - 13:14

Witam, od niedzieli korzystam z nowego routera Pentagram Cerberus 6342 i mam z nim pewien problem.
Co pewien czas, wczoraj nawet co 20 minut zrywa połączenie na 10-15 sekund.
Po szybkim wejściu do ustawień routera i wejściu w zakładke diagnostic otrzymuje coś takiego:
Dołączona grafika
Podczas gdy połączenie działa prawidłowo to zakładka diagnostic wygląda tak:
Dołączona grafika

Jak widać z powyższych screenów router nie zrywa synchronizacji z linią adsl, a jedynie co widać po polu "test authentication with ISP" tak jakby wylogowywuje mnie z neostrady i po chwili loguje na nowo.

Router po podłączeniu ustawiłem wg. skróconej instrukcji dołączonej do niego. Dodatkowo odpowiednie szyfrowanie i hasło do sieci bezprzewodowej oraz zmieniłem adres IP routera na 192.168.1.1 oraz pulę adresów na 192.168.1.10-150 aby współpracował z dekoderem tp. Router domyślnie jest z anteną 5 dBi, ja dokupiłem jednak antenę Pentagramu o zysku 12 dBi. Do routera mam podłączony na stałe kablem komputer stacjonarny oraz dekoder satelitarny TP.


Parametry, które pokazuje router:
Dołączona grafika

Dodam, że wcześniej 4 lata miałem neostradę podpiętą pod router Pentagram Cerberus 6311-072 i takich problemów nie było. Router zmieniłem aby mieć wifi w domu.

Może ktoś miał takie problemy albo wie jak im zaradzić to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam, Palar.

Użytkownik Palar edytował ten post 22 02 2012 - 13:24

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 23 02 2012 - 21:53

Nic ciekawego nie zauważyłem, oprócz tego że chyba nie wykorzystujesz wszystkich portów LAN. Przedstaw lepiej screen z konfiguracją Neostrady - może tam coś pogrzebałeś.

Poza tym sprawdź czy masz sygnał ADSL na ruterze w momencie zwiechy, czy negocjuje znów połączenie - migająca dioda adsl.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: pentagram 6342 neostrada zrywa połączenie



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych