Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pecet prawdziwe 0 dB?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sikorski

Sikorski

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 22 12 2007 - 17:25

Moim marzeniem jest pecet, wytwarzający dźwięk o natężeniu 0 dB. Pisząc 0 dB mam na myśli prawdziwe 0 dB, a nie np. wiatrak tak cichy, że niesłyszalny. To absurd, niesłyszalny jest komp bez części ruchomych. Pytanie brzmi czy jest to już dziś możliwe? Np. zasilacz Yesico (ten pasywny 550W), na procka Thermaltake Sonic Power rev. 2, dysk twardy SSD, na grafie radiator tylko, żadnych wentyli. Czy możecie podać taką gotową konfigurację, gdy założymy że cena nie gra roli? A wydajność nie jest najważniejsza (raczej wydzielanie ciepła)???? 0 dB to by było coś ;) ;)

  • 0

#2 Jose

Jose

    Początkujący

  • 74 postów

Napisano 22 12 2007 - 20:15

Więc słyszałem że Chieftec chodzi bardzo cichutko aż miło ;)
A o tym Yesico nigdy nie słyszałem, pewnie jakiś kiczowy zasilacz

  • 0

#3 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 22 12 2007 - 23:06

Moim marzeniem jest pecet, wytwarzający dźwięk o natężeniu 0 dB. Pisząc 0 dB mam na myśli prawdziwe 0 dB, a nie np. wiatrak tak cichy, że niesłyszalny. To absurd, niesłyszalny jest komp bez części ruchomych. Pytanie brzmi czy jest to już dziś możliwe? Np. zasilacz Yesico (ten pasywny 550W), na procka Thermaltake Sonic Power rev. 2, dysk twardy SSD, na grafie radiator tylko, żadnych wentyli. Czy możecie podać taką gotową konfigurację, gdy założymy że cena nie gra roli? A wydajność nie jest najważniejsza (raczej wydzielanie ciepła)???? 0 dB to by było coś ;) ;)

Zero decybeli trudno będzie osiągnąć bo sprzęt elektroniczny tez wydaje jakieś dzwieki - jak nie bedzie słychać wentylatorów, dysków itp to usłyszysz że np. pracują cewki. Poza tym taki sprzet bez wentylatorów bedzie się mocno grzał - . Jesli juz upierasz się przy kompie bez części ruchomych to widziałbym pasywny zasilacz (może byc i Yesico), jakiegoś dwurdzeniowego athlona w wersji 35W chłodzony przez scythe ninja, płytę ze zintegrowaną grafiką, dysk albo ssd albo bardziej dostępne cenowo rozwiązanie - jakiś dysk 2,5 cala zamkniety w scythe quiet drive (moze być podwójne - dysk 2,5'' wkładasz do kieszeni na dyski 2,5'', a tą z kolei wkładasz do kieszeni na dyski 3,5 cala), wszystko w obudowie antec p180 albo 182

Więc słyszałem że Chieftec chodzi bardzo cichutko aż miło ;)
A o tym Yesico nigdy nie słyszałem, pewnie jakiś kiczowy zasilacz

O chieftecu mozna powiedziec że nie jest bardzo głośny, ale niesłyszalny to na pewno nie jest. A Yesico to zasilacze z górnej półki, wciagają nosem wszystkie chieftecki
  • 0

#4 Sikorski

Sikorski

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 23 12 2007 - 09:07

Nie wiedziałem o prockach 35W. Możesz jakiegoś linka dać?
  • 0

#5 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 23 12 2007 - 10:40

http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/Athlon_64_X2/Socket_AM2/AMD_Athlon_64_X2_EE_3800_BOX_Socket_AM2_35W_/pelny,id,42571/

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych