Skocz do zawartości


Pawelx20

Rejestracja: 28 paź 2007
OFFLINE Ostatnio: 24 03 2017 03:59
-----

Moje posty

W temacie: 3500-4000 zł / gry , streamowanie, tworzenie contentu na youtube

21 03 2017 - 16:45

Zmieniłem zamówienie fortisa 3 zmieniłem na grandis 2 i obudowę gladius m20 na gladius m35 pure black, żeby chłodzenie się zmieściło.

 

@ RAM

 

Co myślicie o tym ramie pod ten zestaw ddr4 G skill 3000 mhz 1x 8gb

 

https://www.x-kom.pl/p/340077-pamiec-ram-ddr4-gskill-8gb-3000mhz-ripjaws-v-cl15.html

 

Chcę teraz kupić 1 kość 1x8 gb pod późniejszą rozbudowę.

 

Nie jest to nisko profilowa kość nie wiem czy chłodzenie nie zajmie 1 slota na kości.

 

@Zasilacz 

 

Mam zasilacz - Zasilacz Cooler Master Cool Master B600 600W

 

Po 1 Zastanawia mnie czy kable będą miały wystarczającą długość i czy nie trzeba będzie dokupić dodatkowych.

Po 2 Czy wystarczy do OC procesora. Czytałem że karta strix słabo się kręci bo jest bardzo wysokie fabryczne taktowanie.

 

B600-ph3.jpg

 

afkohz.jpg


W temacie: 3500-4000 zł / gry , streamowanie, tworzenie contentu na youtube

20 03 2017 - 18:27

Mały update kupiłem dzisiaj na x-komie , i7-7700k i asus strix 1060, obudowę gladius i chłodzenie fortis 3 - 3200 wyszło za te 4 rzeczy (zostało 150 zł  więcej w kieszeni dzięki promocji na kartę i procka i pro+ będzie jeszcze 100 zł cashback z asusa w kwietniu)

 

Niestety "tydzień komponentów na morele okazał się rozczarowaniem. wiec zrobiłem zakupy na x-komie,

 

Zastanawiam się czy nie zmienić zamówienia i wziąć jakieś inne chłodzenie , bo kaby lake'i sie mocno grzeją ponoć i z tego co czytam fortis może być za słaby. Jakieś sugestie co do zmiany  chłodzenia?

 

Były w summie jakieś ciekawe SSD, ale SSDowe Janusze wykupiły niemal wszystko 17 min po rozpoczęciu promocji. 

 

Ciągle mnie ten kabel od monitora niepokoi. Mam monitor na kable d-sub które jest teraz podłączony do radeona przez przejściówkę DVI-D. przeglądałem niektóre tematy odnośnie upgradu sprzętu i zobaczyłem wypowiedzi że jest potrzebny kable z d-sub na dvi-d, hdmi bądź display port. Rozwiejcie moje wątpliwości

 

aktualnie mam coś podobnego

 

przejsciowka_wtyk_dvi_gn_3328.jpg

 

Sam sobie złoże zestaw w domu.

 

 

Pamięć Corsaira jest do rozważenia, ale te czerwone radiatorki na ballistixach  :ohh: W sumie jeśli nie ma obecnie żadnej promocji na dobre ssd to kupie jakiś po wypłacie pod koniec miesiąca.