Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paski w grach 3D (GeForce 4 MX 440)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 smiechu_sk-ce

smiechu_sk-ce

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 23 01 2008 - 01:49

Witam.
Mam taki oto problem: w grach 3D (nie we wszystkich, np nie w dowolnym Harrym Potterze) pojawiają się co jakiś czas takie paski w grafice. Np w nfs underground2 (kolorowe) lub w dsj 3 (czarne). Karta GeForce 4 MX440 128MB RAM. Zainstalowałem wiatraczek revolteca (prowizorycznie bo go przykręciłem do radiatora - wcześniej karta miała chłodzenie pasywne) i zniknęły. Po jakimś tygodniu znowu to samo jednak z pojawiają się z mniejszą częstotliwością. Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu? Może być tak, że za mocno przykręciłem wiatrak? Proszę o odpowiedź.

P.S. Karta się raczej nie grzeje, bo dotykałem radiatora bezpośrednio po wyłączeniu komputera, po grze w nfsu 2 i był letni. Nie była podkręcana.

  • 0

#2 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 23 01 2008 - 14:10

Podaj markę, model oraz moc (Watt) swojego zasilacza. Jeśli nie wiesz, co to za cudo, odkręć lewy bok obudowy, znajduje się on w lewym, górnym rogu obudowy. Odczytaj dane z jego tabliczki znaminowej (to ta nalepka).

  • 0

#3 smiechu_sk-ce

smiechu_sk-ce

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 23 01 2008 - 18:33

Podaj markę, model oraz moc (Watt) swojego zasilacza. Jeśli nie wiesz, co to za cudo, odkręć lewy bok obudowy, znajduje się on w lewym, górnym rogu obudowy. Odczytaj dane z jego tabliczki znaminowej (to ta nalepka).


Megabajt 350W
  • 0

#4 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 23 01 2008 - 18:43

prawdopodobnie to jego wina, ale podaj jeszcze resztę konfigu kompa dla pewności
  • 0

#5 smiechu_sk-ce

smiechu_sk-ce

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 23 01 2008 - 19:08

prawdopodobnie to jego wina, ale podaj jeszcze resztę konfigu kompa dla pewności


Celeron 2,6 Ghz 512 MB RAM DDR, płyta Intel Rock Lake D865PERL, dysk Maxtor 80GB

Nie sądzę żeby to był zasilacz, bo w paru innych grach tego nie ma.

A... i przeczyściłem złącza karty oraz przedmuchałem złącze AGP i na razie się nie pojawiają. Zobaczymy jak będzie za jakiś tydzień - bo już tak robiłem i na tydzień miałem spokój z paskami.
  • 0

#6 AuliX

AuliX

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 30 01 2008 - 01:17

To jest chyba zasilacz. Wymień ten shit na choćby Modecom MC 350W, inaczej doszczętnie spali Ci kartę. Nawet jeśli to nie wina zasilacza to i tak dobrze zrobisz. Nawet B-Dobrze ;) Modecom MC 350 kosztuje 100zł.
  • 0

#7 smiechu_sk-ce

smiechu_sk-ce

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 31 01 2008 - 16:44

Paski znowu się pojawiły, więc wpadłem na pomysł, żeby może obniżyć taktowanie karty graficznej. I tak zrobiłem w RivaTuner obniżyłem po około 10 Mhz dla rdzenia i pamięci i o dziwo się paski nie pojawiają. Na początku osoba, od której kupowałem kartę zaprzeczała, że była podkręcana, ale jak powiedziałem o tym co zrobiłem, przyznała się, że kręciła kartę.

Ale dzięki za wszystkie porady. Zasilacz pewnie wymienię. Chciałbym sobie kupić jakąś dobrą kartę na AGP i dla wszelkiego bezpieczeństwa zakupię też zasilacz.

Pozdrawiam.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: pasy na monitorze paski na monitorze



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych