Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mrugające paski na VGA w nowozłożonym komputerze, PILNE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 adam258

adam258

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 22 12 2012 - 13:39

Witam. Składam dla kogoś na prezent na święta komputer. Niedawno go złożyłem i po raz pierwszy uruchomiłem. Wszystko zostało po podłączane, mysz, klawiatura i monitor przez VGA. Po włączeniu wszystko działa, tylko obraz na monitorze jakby miga, mruży, pojawiają się poprzeczne paski. Kiedy sprawdziłem dwa różne kable i dwa różne monitory dalej jest to samo. Po podłączeniu monitora przez DVI problem znika. Dodam, że port VGA musi działać, bo docelowy monitor ma tylko wejścia VGA. Próbowałem resetować CMOS ale to nic nie pomogło. Raczej wątpię by była to wina sterowników, gdyż wtedy DVI też by raczej nie działało prawidłowo. Po zainstalowaniu systemu i zainstalowaniu sterowników grafiki ten problem nie znika. Na razie system został zdeinstalowany. Bardzo proszę o pomoc, wigilia za pasem, a jak będę musiał coś wymienić to już na pewno nie zdążę.
Zestaw to:
Procesor Intel Pentium G645
Płyta Asus P8H61-M LE R.2.0
Ram 4GB Goodram
Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A
Dysk Samsung HD321KJ

  • 0

#2 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 22 12 2012 - 13:56

Może starsze sterowniki pomogą

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 22 12 2012 - 14:17

Po włączeniu wszystko działa, tylko obraz na monitorze jakby miga, mruży, pojawiają się poprzeczne paski.


Monitor LCD? Czy paski pojawiają się zaraz po włączeniu czy po wejściu do Windows. Może chodzi tu o domyślne odświeżanie monitora.
  • 0

#4 adam258

adam258

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 22 12 2012 - 14:59

Tak, paski pojawiają się zaraz po włączeniu. Monitory na których to sprawdzam to LCD. Też zaczynam pomału szukać w tym kierunku (z odświeżaniem), ale z tego co widzę to w ustawieniach monitorów nie da się zmienić częstotliwości odświeżania. Na razie system nie jest zainstalowany. Jeśli się da to chciałbym rozwiązać problem z pominięciem ustawień systemowych.
  • 0

#5 techfreak.pl

techfreak.pl

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 23 12 2012 - 09:11

JA bym oddawał kartę na gwarancje od razu ...
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 23 12 2012 - 11:58

59Hz lub 60Hz spróbuj, poza tym podłącz monitor do innego gniazdka(nie listwy zasilania), ktoś kiedyś na forum miał podobny problem po zakupie listwy z tesco..

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: pasy na monitorze paski na monitorze



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych