Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pamięć lub dysk - problem = res


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ThePro

ThePro

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 01 2008 - 18:38

Witam wszystkich! Piszę w pośpiechu bo komputer szaleje! :lol: Problem jest następujący: komputer mój nie działał jak powinien, włączał się około 2min, resetował się podczas wzmożonego użytkowania (granie np. CS), resetował się aż zaczęły wyskakiwać blue screeny z informacją o zrzucaniu pamięci fizycznej. Długo nie czekałem, zrobiłem format partycji, na której był windows. Problem teraz mam podobny :) komputer resetuje się kilka minut po włączeniu. Nawet przy przeglądaniu stron www sie resetuje :(
Mam takie pytanie do użytkowników: czy zwiększenie/wymienienie pamięci na lepszą zmieni coś?


Mój sprzęt ma 5 lat już (biedaczek)
Procek: AMD Athlon Barton 2500+
Pamięć: elixir 256DDR PC400
Twardziel: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
Matka:
EPOX Via KT600 + 8237 AGP set
Socket - 462 w/ 400MHz FSB
3 DIMM w/DDR - 400, 1 AGP-8X, 5 PCI, USB 2.0, ATA-133
100MbE LAN, S-ATA

  • 0

#2 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 12 01 2008 - 18:55

z pamięcią raczej nie ma to nic wspólnego, mi to wygląda na walnięty zasilacz. Podaj marke i moc zasilacza.
P.S. no i co z tego że ma 5? ja mam kompa który ma 11 i jeszcze chodzi

  • 0

#3 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 12 01 2008 - 18:55

Moim zdaniem to nie jest wina ani jednego, ani drugiego. Dużo wskazuje na zasilacz.

Zasilacz znajduje się w lewym, górnym rogu obudowy, wystarczy odkręcić lewy bok obudowy. Spisz najistotniejsze dane z tabliczki znaminowej zasilacza (tj. marka, model, moc), np. Codegen, 200XA1, 250W.

Restarty oraz "ekrany śmierci" powodują głównie zasilacze...
  • 0

#4 ThePro

ThePro

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 01 2008 - 23:25

Megabajt
Model MGB 350S ATX
50Hz

Nie mogę się dopatrzeć mocy.. ;/

Poszukam w papierach

Panowie i Panie.. wystąpił większy problem. W poszukiwaniu napisu ile to mój zasilacz ma mocy wykręciłem go i rozkręciłem by zajrzeć do wnętrza, niestety nic nie znalazłem. Następnie próbuję go włączyć i coś się stało ( może jakiś kabel poszedł ), słyszę kilku sekundowe "piiii" z głośniczka z centralki :( . Nie wiem co jest grane.. nawet jak wszystko odłączyłem (dysk, napęd) to ten sygnał cały czas pozostaje. Żeby tego było mało to monitor nie otrzymuje sygnału.. Ratunku! :lol:
  • 0

#5 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 12 01 2008 - 23:38

wywal ten zasilacz! nikt go i tak nie kupi nawet za 10zł, bo gorszego zasilacza nie ma. na 99,5% to on jest sprawcą wszystkich problemów. zalecam nie włączać kompa do czasu zmiany zasilacza! wymień go chociaż na taki
P.S. nie wiem czy już Ci nie zjarał wszystkiego
  • 0

#6 ThePro

ThePro

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 01 2008 - 23:52

Chyba nie zjarał bo wentylatorek na procesorze chodzi, słychać jak dysk pracuje podczas włączania, napęd działa normalnie.


btw, pisze z laptopa brata ;s



Czy ktoś ma jeszcze jakąś radę? :lol: :(

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych