Skocz do zawartości


Zdjęcie

[PYTANIE]Urządzenie wielofunkcyjne - poszukuje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 coolzio

coolzio

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 06 06 2009 - 09:05

Witam

Poszukuje jakiegoś wydajnego i bardziej zaawansowanego urządzenia wielofunkcyjnego w cenie oscylującej ok. 500 zł. Ograniczyłem się już wstępnie do dwóch urządzeń: Brother DCP-585CW oraz Lexmark x9575. Teraz się zastanawiam które z nich wybrać czy może jakieś inne urządzenie? Znalazłem krótki test odnośnie lexmarka ale tak naprawde to mnie nie przekonuje. Proszę o jakąkolwiek pomoc w tym temacie.

Pozdr.

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 07 06 2009 - 09:33

No i masz problem bo wybrałeś dwie dobre marki ale każda z nich ma wady i zalety, Lexmark jest dobra maszynką, mam też tej firmy urządzenie a widziałem lexmarki pracujące na budowach w warunkach iście ekstremalnych a one chodziły a użytkownicy na urządzenia wielofunkcyjne Lexmark nie narzekali i to urządzenia z faksem. Ale jeśli o kolory to Brother jeszcze jest lepszy od Lexmarka wydruki w kolorze nie są tak super jak w Brotherze. Po drugie jeszcze do niedawna Lexmark szedł co najmniej w dziesiątym rzędzie za Brotherem. Po trzecie optuję za Lexmarkiem nie dlatego że sam posiadam urządzenie tej firmy ale jak w miesiąc po zakupie urządzenie nawaliło to wystarczył jeden telefon do konsultanta i za dwa tygodnie przysłali mi nowa która chodzi już ponad dwa lata. Oczywiście Lexmark stosując pojemniki zintegrowane, spowodował że jest utrudnienie w uzupełnianiu (proszę nie mylić uzupełnianie z napełnianiem), pojemników w atrament. Ale Brother obecnie stosuje takie same pojemniki nawet Epson przechodzi na tego typu pojemniki.

  • 0

#3 coolzio

coolzio

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 07 06 2009 - 12:39

Dzięki za odpowiedź ale chyba się zdecyduję na Brother'a. Sam napisałeś, że ma lepsze wydruki niż Lexmar, na których mi bardziej zależy niż na faksie.

Pozdr.
  • 0

#4 kolec

kolec

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 07 06 2009 - 16:07

Jeśli chodzi o jakieś naprawdę zaawansowane urządzenie to polecam też zwrócić uwagę na coś takiego: http://www.epson.pl/internetLive/dctm/cont...FW-PL.inter.jsp Pewnie trzeba do niego dorzucić jeszcze ze 150 zł ale patrząc na samą eksploatację i wyposażenie to wydaje mi się że warto przemyśleć. SX600FW ma Wi-Fi, faks i automatyczny podajniki dokumentów (do faksu lub ksero) - po za tym ma też wyświetlacz, czytnik kart... Najważniejsze jednak że korzysta z tuszy o bardzo dużych wydajnościach (4 osobne tusze z wydajnościami ponad 800 stron z każdego tuszu kolorowego i ok 1000 z czarnego) http://www.centrumdruku.com.pl/lista.cd?q=sx600fw
  • 0

#5 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 08 06 2009 - 20:14

ja mia miaem ten sam dylemat. Szukałem , analizowałem i porównywałem. Ostatecznie wybierałem między Epsonem (ostatnia seria) a Canon'em. Kupiłem Canon'a Pixma MP540.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych