Skocz do zawartości


Zdjęcie

[PROBLEM] Z uruchomieniem komputera - długi sygnał biosu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Robirek

Robirek

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 14 06 2012 - 04:48

Hejki! Poczytałem nieco forum ale nie znalazłem podpowiedzi dla siebie dlatego założyłem nowy temat z tak banalnym tytułem. Mam starszy komputer DELL a w nim wymienioną kilka miesiecy temu płytę główną. Przez ponad miesiąc komputer działał bez problemów po czym został odstawiony na półkę z powodu kupna nowego komputera z Win 7. Jakiś czas temu postanowiłem włączyć ponownie starszy komputer (dłubałem coś w nowym i chciałem sprawdzić to coś w necie) a tu niespodzianka: komputer startuje, na ekranie ukazuje się napis DELL i w prawym, górnym narożniku informacja o dwóch klawiszach F2 I F12 po czym, po upływie może minuty słychać pojedyncze, długie piknięcie, ekran robi się czarny a w lewym górnym narożniku miga jedynie kursor. I nic więcej się nie dzieje. Czy może ktoś i coś zasugerować?
Dane komputera:
DELL z oryginalnym zasilaczem 200W
Płyta o nazwie BLUFORD
BIOS po aktualizacji do nowej wersji
Proc Intel 1.8
RAM 2 x 512M
2 x HARDDRIVE 250G
Windows XP Prof

Użytkownik qauke edytował ten post 15 06 2012 - 18:23
temat poprawiony

  • 0

#2 Robirek

Robirek

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 15 06 2012 - 18:36

Domyślam się, że ze starociami zawsze jest jakiś problem niemniej przypadkowo znalazłem rozwiązanie (z oczywistych względów nie przyszło mi ono do głowy). Drugi HD (oba zakupione jako nowe) po prostu wziął i padł (ocalał HD z systemem). Przypadek sprawił, że zapomniałem go podpiąć po kolejnej próbie przekładania, dociskania, czyszczenia wszystkiego we wnętrzu kompa. Swoją drogą jak to się dzieje, że komputer zakupiony w 1998 roku nadal działa a kupiony w 2011 rozsypuje się jak próchno.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: uruchomienie komputera piszczenie komputera sygnał BIOSu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych