Skocz do zawartości


Zdjęcie

[PROBLEM] Wieszający się komputer po formacie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dżentelmen

Dżentelmen

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 29 05 2012 - 11:25

Cześć forumowicze. Naprawdę nie wiem ile jeszcze for muszę obskoczyć w tej sprawie, dotychczas trafiałem na samych geniuszy w przedziale wiekowym 13-15 lat, więc do dnia dzisiejszego ciągle jestem w punkcie wyjścia. Sprawa wygląda tak, że jestem jakiś miesiąc po formacie dysków i zainstalowanym Windowsie 7 Ultimate 32-bity, od tego czasu występują komplikacje, które tylko drażnią mnie coraz bardziej z dnia na dzień. Na samym początku problem sprowadzał się do tego, że podczas oglądania filmów zdarzało się trzy-cztery razy zresetować komputer, powód? Obraz stawał w miejscu, dźwięk powtarzał się w kółko, nie pomagała żadna kombinacja klawiszowa, więc został reset. Jednak od czasu zdarzało się tak, że tylko obraz stawał w miejscu, dźwięk ucichł, byłem w stanie nawet zamknąć Media Player'a, ale nic poza tym, pulpit był zwieszony więc został reset. Jakiś użytkownik napisał mi, że może pomoże zmiana funkcji zasilacza, pozwolę sobie zacytować:


Próbowałeś zmienić profil zasilania na wysoką wydajność(PPM na pulpit-->Personalizuj-->Zmień ustawienia zasilania-->Wysoka Wydajność) ?


Dostosowałem się do tego, problem z zawieszającymi się filmami minął, chwilowo, za to wchodząc w grę nie miałem dziesięciu minut spokoju, powodem był dokładnie ten sam problem co z filmami, tyle, że po każdym resecie było coraz gorzej, dopiero po czterech-pięciu razach mogłem normalnie zalogować się na skype, nie mówiąc już o wejściu na serwer. Naprawdę nie wiem co może być powodem, zrobiłem masę jakiś testów, które podsyłali mi inni forumowicze, początkowym objawem były niewłaściwe sterowniki do karty graficznej, ale raczej po zainstalowaniu sześciu różnych nie można już na to zwalić, zwłaszcza, że każdy z nich był odpowiedni. Niżej zamieszczę swój sprzęt, kilka linków do tych testów. Przed formatem zasięgnąłem porady u znajomego ze skype, powiedział, że świeżo po postawionym systemie w zupełności wystarczy zainstalowanie sterowników do karty graficznej, karty dźwiękowej, kodeki, jave i adobe flash, więc dostosowałem się do tego, może tutaj widnieje gdzieś błąd? Myślę, że na tym forum dowiem się gdzie leży problem, bo naprawdę tracę cierpliwość z tym komputerem, dzięki i pozdrawiam.

Procesor: AMD Athlon 64 Processor 3800+ 2, 40GHz
Pamięć RAM: 2, 50 GB.
Typ systemu: 32-bitowy/Windows 7 Ultimate.
Karta graficzna: ATI Radeon HD 5670.

Menadżer urządzeń
http://iv.pl/images/...35286237199.png

http://iv.pl/images/...69201387350.png
http://iv.pl/images/...34731080258.png
http://iv.pl/images/...82463225880.png

Temperatura karty graficznej po pięciu minutach
http://iv.pl/images/...61216588780.png

Użytkownik qauke edytował ten post 29 05 2012 - 15:28

  • 0

#2 Aleksander89

Aleksander89

    Początkujący

  • 127 postów

Napisano 29 05 2012 - 12:23

Ten zrzut z temperaturą procesora to pod obciążeniem czy nie ?

  • 0

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 29 05 2012 - 15:20

Podaj nam jeszcze jaki posiadasz zasilacz ? bo nie widzę tego w podanej specyfikacji komputera .

Użytkownik qauke edytował ten post 29 05 2012 - 15:39

  • 0

#4 71proste

71proste

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 009 postów

Napisano 29 05 2012 - 15:45

Procesor troche za ciepły, chyba że program kłamie :)
Sprawdź jak zasiłka trzyma napięcia. Skoro grafa jest ok to pozostaje sprawdzić proca,pamięć i dysk no i upewnić się, ze nic się tam nie przegrzewa.

Użytkownik qauke edytował ten post 29 05 2012 - 15:49
proszę o zwracanie uwagi na pisownie (literówki)

  • 0

#5 Dżentelmen

Dżentelmen

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 29 05 2012 - 16:13

Ten zrzut z temperaturą procesora to pod obciążeniem czy nie ?

Nie mam pojęcia, nie jestem obeznany w sprawach komputera, jedyne co potrafię to podstawowe rzeczy jak większość osób korzystających z PC.

Podaj nam jeszcze jaki posiadasz zasilacz ? bo nie widzę tego w podanej specyfikacji komputera .

Niestety na zasilaczu widnieją jakieś Chińskie znaczki, a wszystkie papiery zostawiłem w Polsce. Nie można do tego dojść przez jakiś program?

Procesor troche za ciepły, chyba że program kłamie :)
Sprawdź jak zasiłka trzyma napięcia. Skoro grafa jest ok to pozostaje sprawdzić proca,pamięć i dysk no i upewnić się, ze nic się tam nie przegrzewa.

Przyznam szczerze, że na Windowsa 7 przeszedłem rok temu, kiedy znajomy pomógł mi dobrać nowy zasilacz, kartę graficzną oraz większą pamięć RAM. Wszystko działało dobrze dopóki sam nie wziąłem się za stawianie systemu, a zrobiłem go już dwa-trzy razy, za każdym razem problem tkwił właśnie w tych filmach. Temat z poprzedniego forum trafił do kosza, więc jakbyś mógł mi podać program, którym zbadam temperatury wyżej zamieszczonych sprzętów.
  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 29 05 2012 - 16:20

Napisałeś ze na zasilaczu widnieją jakieś "chińskie znaczki" a to nie wróży nic dobrego podejrzewam ze Twój problem powstał właśnie przez sam zasilacz. Jeśli masz jak pożycz jakiś markowy zasilacz podłącz go i sprawdź czy problem dalej występuje .

Użytkownik qauke edytował ten post 29 05 2012 - 16:40

  • 0

#7 Dżentelmen

Dżentelmen

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 29 05 2012 - 17:37

Niestety nie mam takiej możliwości. Czeka mnie zakup zasilacza? Szkoda mi zafundować sobie drugi zasilacz, jeżeli okaże się, że z tym drugim wszystko gra, a problemem było zupełnie coś innego.
  • 0

#8 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 29 05 2012 - 19:58

Nie ma pewności tak na 100% najlepiej będzie jak skontaktujesz się z kolegą z zapytaniem jaki posiadasz zasilacz w kompie . Żeby wykluczyć wine zasilacza dobrze by było znać jego nazwę .

Użytkownik qauke edytował ten post 29 05 2012 - 19:58

  • 0

#9 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 29 05 2012 - 20:32

System Windows jaki zainstalowałeś jest legalny? .
  • 0

#10 Dżentelmen

Dżentelmen

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 29 05 2012 - 20:49

Windows 7 Ultimate 32-bity, tak Legalny.
  • 0

#11 Dżentelmen

Dżentelmen

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 30 05 2012 - 18:02

Cholera, dzisiaj dostałem nowe pliki od znajomego, które musiałem sprawdzić na serwerze, loguje się, nie mija pięć minut i słyszę stający dźwięk i obraz, więc nie pozostaje nic jak reset. Z góry zdziwiło mnie, że ekran startowy wgrywał się zbyt długo, jednak w końcu doczekałem momentu i wyświetlił się pulpit. Usłyszałem startowy dźwięk windowsa, który zaraz staje wraz z obrazem więc zostaje kolejny reset. Sytuacja powtarzała się jakieś pięć razy więc z nerwów wyłączyłem na dobre komputer, zaraz po tym naciskam guzik i komputer zachowywał się jakby nie mógł złapać pełnych sił, włączał się, ale zaraz gasł, tak kilka razy, dopiero jak odczekałem kilkadziesiąt sekund odpalił i wszystko wróciło do normy. Obawiam się, że panowie wyżej mają rację co do zasilacza, ale czuję tutaj także jakieś powiązanie z kartą graficzną, bo zawieszenia występują już wyłącznie w grach. Rok temu wymieniałem części i jestem rozczarowany ich żywotnością, tym bardziej, że nie mam stuprocentowej pewności, czy gwarancje są jeszcze aktualne, a naprawdę szkoda mi wydać pięćset-sześćset złotych na nowe części.

  • 0

#12 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 30 05 2012 - 18:16

ale czuję tutaj także jakieś powiązanie z kartą graficzną, bo zawieszenia występują już wyłącznie w grach


Jakby coś się działo z kartą graficzną to na pewno by nie by to tak nie wyglądało :) więc to na pewno zasilacz . Zainwestuj w jakiś markowy zasilacz , niestety w tym już Ci nie pomogę i daj znać czy problem dalej dokucza . Jedynie co mogę Ci powiedzieć załóż nowy temat w dziale "zasilacze" i już tam ktoś Ci pomoże dobrać odpowiedni zasilacz do Twojego zestawu . Tylko nie zapomnij w poście napisać jakie posiadasz podzespoły :)

Użytkownik qauke edytował ten post 30 05 2012 - 18:17

  • 0

#13 Dżentelmen

Dżentelmen

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 30 05 2012 - 18:27

Przed chwilą dostałem bluescreen'a, podrzucę Wam raport i jakby ktoś mógł odczytać i wskazać co było przyczyną na pewno ułatwiłoby nam to zadanie.

http://www.speedysha...Nowy-folder.rar

Użytkownik qauke edytował ten post 30 05 2012 - 21:22

  • 0

#14 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 30 05 2012 - 18:31

Sprawdź dysk tym programem HD-Tune. i podaj nam wynik.

Quke - link jest aktywny tylko pliki które Autor tematu wrzucił są nie właściwe.

Użytkownik kosa006 edytował ten post 30 05 2012 - 18:45

  • 0

#15 Dżentelmen

Dżentelmen

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 30 05 2012 - 19:21

Pliki wrzuciłem dobrze, w taki sam sposób wrzucałem do odczytu na innym forum i problemu z tym nie było.

Użytkownik qauke edytował ten post 30 05 2012 - 20:52

  • 0

#16 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 30 05 2012 - 21:20

Masz racje. Problem z odczytaniem plików jest po mojej stronie. Ty na razie dostosuj się do mojego poprzedniego postu.

Użytkownik qauke edytował ten post 30 05 2012 - 22:47

  • 0

#17 Dżentelmen

Dżentelmen

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 01 06 2012 - 16:58

Dzisiaj z rana zrobiłem formata i postawiłem system na nowo. Dopiero jestem w trakcie porównania efektu sprzed i po, ale byłoby miło gdyby ktoś pomógł mi dobrać sterownik chipsetu, sprzęt widnieje w pierwszym poście. Na poprzednim systemie nie miałem tego sterownika, przyznam szczerze, że był także lekki burdel, więc sięgnąłem po płytkę i myślę, że będzie jakaś poprawa, oczywiście powiadomię Was o wszystkim wieczorem.
  • 0

#18 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 01 06 2012 - 17:59

http://pl.msi.com/product/mb/K9VGM-V.html#/?div=Driver&os=Win7%2032
  • 0

#19 Dżentelmen

Dżentelmen

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 01 06 2012 - 18:42

Próbowałem edytować i dopisać co nieco nowości jednak nie byłem w stanie, ciągle dostawałem bluescreeny, albo komputer po prostu się wieszał. Proszę Was, jeżeli ktoś potrafi odczytać te raporty niech to zrobi bo ciągle nie wiem za co mam się zebrać. Nie mogę uwierzyć, że zasilacz powoduje te wszystkie problemy.
  • 0

#20 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 02 06 2012 - 23:01

Jak nie zganiasz winy na grafikę to teraz szukasz igły w stogu siana :) Jak szkoda Ci kasy na nowy zasilacz podejdź z nim do pobliskiego punktu komputerowego tam gdzie naprawiają komputery i poproś ich o podłączenie go do jakiegoś markowego zasilacza i wtedy będziesz miał konkretną odpowiedź . A jestem tu na 100% pewny ze wina leży po stronie zasilacza .

Zamykamy ?

Użytkownik qauke edytował ten post 10 06 2012 - 16:31

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zawieszanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych