Skocz do zawartości


Zdjęcie

[PHP][mysql] Problem z rejestracją użytkowników - MySQL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusssz

Mateusssz

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 13 09 2008 - 18:42

Na początku chciałbym się przywitać i przeprosić, jakby to nie był ten dział.

Kupiłem sobie książkę "PHP i MySQL - Tworzenie stron WWW, Vademecum Profesjonalisty". Chciałem zrobić na swoją stronę system rejestracji, lecz przy wgrywaniu pliku SQL na PHPMyAdmin wyskakuje błąd:
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ': use zakladki: create table uzytkownik ( nazwa_uz varchar(16) not null pr' at line 1
A oto plik zakladka.sql:
CREATE DATABASE zakladki : USE zakladki : CREATE TABLE uzytkownik(
nazwa_uz varchar( 16 ) NOT NULL PRIMARY key.haslochar( 40 ) NOT null.email varchar( 100 ) NOT NULL 
) : CREATE TABLE zakladka(
nazwa_uz varchar( 16 ) NOT null.URL_zak varchar( 255 ) NOT null. INDEX ( nazwa_uz ) . INDEX ( URL_zak ) . PRIMARY KEY ( nazwa_uz.URL_zak ) 
) : GRANT select.insert.update.delete ON zakladki . * TO uzyt_zak@localhost IDENTIFIED BY 'haslo' :


  • 0

#2 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 17 09 2008 - 22:57

Te ksiazki z przykladami na CD oduczaja samodzielnego myslenia, przeczytaj kolego jeszcze raz tresc bledu i zastanow sie co moze byc nie tak.

  • 0

#3 Kai

Kai

    Stały użytkownik

  • 237 postów

Napisano 18 09 2008 - 22:45

Nie wiem, gdzie tworzysz tą bazę i ją wypełniasz tabelami, ale możesz nie mieć praw do kreowania baz np. na systemach współdzielonych. Jeśli jest inaczej to spróbuj zamiast : pomiędzy zapytaniami dać [/b];[/b]. Ewentualnie wpisz każde zapytania osobno.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: MYSQL tworzenie stron internetowych



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych