Skocz do zawartości


Zdjęcie

PENTAGRAM Cerberus ADSL2 Wi-Fi Plus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Raiven

Raiven

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 06 2007 - 13:39

Cześć. Mam trochę problemików z tym =]. Sytuacja wygląda tak. Mam dwa komputery. Nr 1 (mój) służy do gry online oraz p2p (gdy nie gram), a Nr 2 (siostry) głównie do p2p. Problem jest, gdy siostra włącza zasysanie czegokolwiek, to na moim kompie nie da się bardzo pograć, gdyż ping skacze :/. Ona ma połączenie bezprzewodowe, a ja kabelkiem. Tylko tutaj jest jeszcze drugi problem od dzisiaj. Jeszcze wczoraj było ok, a dzisiaj zniknęło mi połączenie lokalne z routerem (i nie mogę go coś utworzyć), zostało tylko bezprzewodowe, ale grać się na nim nie da, gdyż co jakąś minutę mam laga na kilka sekund (przy strzelankach nie do pomyślenia). Ktoś mógłby mi pomóc z tym ponownym utworzeniem połączenia LAN i może na te lagi przy WiFi? Jakieś pytania?

Czytałem też, że można zaktualizować firmware na niefabryczny i lepszy, ale widziałem tylko opcję na wersji Lite.

Pozdro

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 10 06 2007 - 14:21

Witam.

Odnośnie podziału transferu pisałem całkiem niedawno. Pewne usługi mają wyższy priorytet i po prostu 'podbierają' pakiety. Możesz zajrzeć do ustawień opcji QoS jeśli takowe są dostępne w tym urządzeniu i ustawić priorytet pakietów. Innym, bardziej przyjaznym rozwiązaniem jest użycie aplikacji 'NetLimiter', której zadaniem jest również podział łącza. Aplikacje instaluje się na komputerze i po uruchomieniu ustawia prędkość dla poszczególnych aplikacji. Najlepiej jednak jest nie przypisywać limitu dla konkretnych programów ale dla całego komputera - np. jeśli masz łącze 1mb to dla każdego komputera przydzielasz połowę jego wartości. Jednak nie rozumiem w ogóle tego; 'zniknięcia połączenia lokalnego z routerem' - tzn brak karty sieciowej w połączeniach sieciowych?

Co do wysokich pingów przy grach przy łączności WiFi to nie bardzo jest z tym co zrobić. Ja również mogę przez cały dzień pracować bezprzewodowo, pobierać/wysyłać pliki, pocztę itd i jest ok - jednak już po odpaleniu jakiejś gry sieciowej mam problemy ze 'skokami pingu' i błędy wysyłanych pakietów. Powodem może być albo tryb pracy karty sieciowej - niskie transfery, lub problem z gubieniem zasięgu przez router/ kartę sieciową.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych