Skocz do zawartości


Zdjęcie

P2P uniemożliwia korzystanie z WWW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 aniusia1111

aniusia1111

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 11 07 2008 - 12:32

Witam,

zrobiłam format systemu Windows XP servis pack 1 na Windows XP Servis pack 2.

Po tym formacie programy P2P gdy mam włączony, uniemożliwia mi wchodzenie na strony WWW Nawet internet nie chce mi sie włączyć.
Nawet jak ściąga sie 5 kb/ to net mi sie tez nie włącza.

Co mogę zrobić żeby te programy ze sobą współpracowały i pozwalamy mi na korzystanie jednocześnie??

Przed formatem oczywiście na SP. 1 chodziło mi wszystko idealnie.

Ściągam: uTorrent, ale patrzałam tez inne programy i to samo: BitComet



Pozdrawiam

  • 0

#2 rubin30

rubin30

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 11 07 2008 - 13:35

Masz na mysli upgrade a nie format z Service Pack 1 na Service Pack 2. (notabene w chwili obecnej dostepny jest juz SP 3).
Musisz wejsc w ustawienia Firewall (w panelu sterowania) i przy nazwie programu, z ktorego korzystasz zaznaczyc opcje "allowed". Przy okazji sprawdz jaka opcje masz zaznaczona przy swojej przegladarce, poniewaz tez mozesz miec "blocked" a powinno byc "allowed"

  • 0

#3 aniusia1111

aniusia1111

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 11 07 2008 - 13:58

Mam wszystko tak zrobione, a problem nadal jest.
  • 0

#4 rubin30

rubin30

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 11 07 2008 - 14:09

Czy jezeli masz wylaczony program P2P to przegladarka ci dziala? I jakiej przegladarki uzywasz?
  • 0

#5 aniusia1111

aniusia1111

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 11 07 2008 - 14:37

Tak działa mi.
Mozilla Firefox. Ale na IE jest to samo.
Przedtem tak nie miałam. jak miała SP 1.
  • 0

#6 rubin30

rubin30

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 11 07 2008 - 15:01

SP2 ma pewne ograniczenia, wprowadzone glownie ze wzgledow bezpieczenstwa. Jednym z nich jest ograniczona ilosc polaczen miedzy innymi z programow p2p. Jest sposob na obejscie tego ograniczenia. Pod tym linkiem znajduje sie strona, z ktorej musisz sciagnac tzw. patcher i po prostu go uruchomic. On sam dokona odpowiednich zmian w rejestrze.
http://www.lvllord.de/4226fix/4226fix.htm
  • 0

#7 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 11 07 2008 - 16:45

SP2 nie ma nic do tego. Też tak miałem , gdy wymieniłem komputer na nowy. Na zintegrowanej karcie sieciowej miałem właśnie taki sam problem. Wsadziłem osobną sieciówkę, i problem zniknął. Aha czasami pomaga zainstalowanie nowych sterowników do karty sieciowej.
  • 0

#8 aniusia1111

aniusia1111

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 14 07 2008 - 22:14

Zrobiłam wszystko. ale problem jest nadal taki sam.
  • 0

#9 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 15 07 2008 - 11:12

W takim razie ta karta sieciowa blokuje połączenia. Czyli tak samo jak było u mnie. Zainwestuj na kartę sieciową, za chociażby 25zł, i nie będziesz miała już tego problemu.
  • 0

#10 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 15 07 2008 - 12:24

Ja dodam tylko, że często problem występuje na zintegrowanych kartach Nvidi (mam to samo) i tak jak mówił Celdur trzeba po prostu kupić sobie samodzielną sieciówkę i wszystko pięknie ładnie śmiga. Nie wiem czemu, ale sieciówki nvidi mają jakieś problemy z obsługiwaniem kilku usług na raz przez sieć.
  • 0

#11 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 15 07 2008 - 13:32

Witam; koledzy co wy wypisujecie zintegrowana karta Nvidi nie ogranicza i nie sprawia kłopotu z P2P. Ja mam zintegrowaną taką kartę i używam programu Ares oraz Vuze i w pierwszym to jest problem z utrzymaniem stałej prędkości transferu bo to zależy od kogo ściągacie po mimo ustawienia na przykład na 10 jednoczesnych połączeń. A drugi Vuze to uzyskuje się stałe połączenie z stałą prędkością transferu i tak w A mam wahania od 0 do 240kB/s a w Vuze mam stały transfer 256kB/s czyli 2 Mb/s. po prostu powyłączajcie wszystkie zbędne programy aktywować jeśli nie macie Harmonogram pakietów QoS, oczyścić komputer z zbędnego syfu żeby komputer/program mógł sobie spokojnie ściągać.
i jeszcze jedno jeśli instalowałeś program przed firewallem to nie będziesz miał problemu z połączeniem a jeśli odwrotnie to zawsze będziesz miał problem, a tu kłania się sposób instalacji sytemu i wszelkiego oprogramowania.
Wyraźnie zawsze pisze "Brak połączenia sprawdź ustawienia firewalla", to znaczy że jest konflikt program firewall, dlatego zawsze takie programy które pracują w internecie instaluje się jako pierwsze a potem instalujesz antywirusa i firewalla ale o tym się nie pamięta i potem taki tekst "robiłem format i po formacie mi P2P nie działa" albo problem z przeglądarką.
Chyba do wyjaśnia problem z P2P, wyłącz firewalla a zobaczysz że uzyskasz połączenie a jak go wąłczysz to znowu nie będzie.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych