Skocz do zawartości


Overclocker24

Rejestracja: 20 maj 2012
OFFLINE Ostatnio: 27 05 2012 20:54
-----

Moje tematy

Podłączenie karty graficznej do Laptopa.

23 05 2012 - 18:25

Witam posidama Laptopa FS Amilo M1450G. Posiadam bardzo słabą karte graficzną zintegrowaną z płytą główną. Na internecie czytałem że teoretycznie jest możliwe podłączenie karty graficznej tylko trzeba mieć złącze PCI-Express. I zobaczyłem pewne ciekawe zdjęcie :

Dołączona grafika

Wydaje mi się że posiadam takie złącze tylko nie jestem pewien czy to na pewno PCI-E to które ja posiadam ma 5,5cm (rozmiar wejścia w obudowie, może we wnątrz się zweża) wydaje mi się chyba że jest ono do kart sieciowych ponieważ mój brat cioteczny ma podłączone pod takie modem z plusa.
Czy jest możliwe zrobienie u mnie takiego czegoś jak na zdjęciu. Oczywiście zostawiając starą karte w spokoju. I jak ktoś mógł by mi wytłumaczyć czego dokładnie autor zdjęcia użył do podłączenia tej karty chodzi mi o przejściówki.

Co to za złącze

22 05 2012 - 20:22

Witam posidama laptopa FS Amilo M1450G i wczoraj sprawdzałem czy mam drugi slot na ram pod klawiaturą zauwarzyłem dziwne złącze o szerokości niecałe 2cm, chciał bym wiedzieć do czego ono służy i co można nim podłączyć a oto fotki sorry za jakość ale lepszego aparatu nie mam

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Co ważniejsze częstotliwość czy mb ?

20 05 2012 - 21:25

Tak na początek to wszystkich witam bo jestem tu nowy. Posiadam Laptopa FS Amilo M1450G nie jest to może jakieś cudo ale na razie się trzyma niedawno postanowiłem go trochę rozbudować udało mi się wyciągnąć procesor z 1,7Ghz na 2,2GHz :) bez grzania się ( stabilnie pracuje) no ale nie będę się chawalić bo o co innego tu chodzi. Otóż postanowiłem dokupić pamięć ram obecnie posiadam jedną kość fabryczną DDR2 512mb 266mhz mój komp przyjmie max 2gb więc postanowiłem tak na początek dokupić 1gb lecz częstotliwość 266mhz wymarła lub jest bardzo droga więc zamieżam użyć 533mhz. Wiem że posiadam 2 sloty na RAM i tu stawiam moje pytanie. Wiem że jeśli włożył bym dwie na raz czyli 512mb (266mhz) i 1GB (533mhz) to ten GB dostosował by się (tak mi się wydaje) do tej wolniejszej. 512. Przejdę do sedna.
Czy lepiej włożyć sam 1GB 533mhz czy obie na raz z których jedna będzie chodziła na wolniejszych obrotach. Czy komputer będzie szybszy jeśli będzie 1,5GB na 266mhz czy 1GB na 533mhz ???

Wiem że tego typu temetów jest tysiące ale jakoś po przeczytaniu kilkunastu nie uzyskałem wyczerpującej odpowiedzi