Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opinie - NetGear WNDR3800


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikrosun

mikrosun

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 11 2011 - 17:33

Cześć!
Od dłuższego czasu rozglądam się za naprawdę mocnym routerem, przeglądam testy itd.
Przeglądając tematy na innym forum, trafiłem na (http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=12397) WNDR3800 od NetGeara. Wygląda zachęcająco - zwłaszcza parametry sprzętowe, mocny procesor i sporo ramu.
Ktoś może orientuje się w temacie routerów firmy NetGear? Jak jest ze stabilnością, wykonaniem? Nigdy nie używałem jeszcze ich routerów i sam nie wiem czego się spodziewać, choć z tego co widzę opinie są raczej zachęcające.

Pzdr.

  • 0

#2 bas1c

bas1c

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 20 11 2011 - 17:37

Ahoj, na szybko. Router jest git, można rozważyć kupno wndr3800 i 3700, zależnie od przewidywanych obciążeń i ilości operacji, którym podołać będzie musiał router.
Polecam teścik:
http://www.dobreprogramy.pl/Netgear-N900-bezprzewodowy-router-dla-bardzo-wymagajacych,Lab,27988.html

  • 0

#3 Sęp

Sęp

    Początkujący

  • 136 postów

Napisano 22 11 2011 - 08:55

Ktoś może orientuje się w temacie routerów firmy NetGear? Jak jest ze stabilnością, wykonaniem? Nigdy nie używałem jeszcze ich routerów i sam nie wiem czego się spodziewać, choć z tego co widzę opinie są raczej zachęcające.

Pzdr.


Mam już 3 lata od nich router wgr614 i od tego czasu nie przerwanie świetnie się sprawuje, więc nie pozostaje mi nic innego jak polecić firmę.
  • 0

#4 mikrosun

mikrosun

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 27 11 2011 - 12:11

http://allegro.pl/netgear-wndr4000-router-dualband-gigabit-n750-i1942731765.html znalazłem jeszcze WNDR4000, teraz ciężko mi wybrać, który chcę kupić. jestem zdecydowany na któryś z routerów: wndr3700, wndr3800 i wndr4000. mógłby ktoś poradzić coś?
  • 0

#5 Sęp

Sęp

    Początkujący

  • 136 postów

Napisano 27 11 2011 - 15:16

WNDR4000 wygląda oczywiście najlepiej, posiada na prawdę wiele możliwości i jeszcze możliwość wgrania opensoftu, ale to chyba jakiś nowy produkt bo jeszcze o nim nie słyszałem:) Wszystkie z powyższych routerów godne polecenia.
  • 0

#6 mikrosun

mikrosun

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 01 12 2011 - 00:14

jest nawet wndr4500, ale jak dla mnie już trochę za drogo ;)
prawdopodobnie skonczy sie na wndr3700v2 lub wndr4000, musze skonsultowac sie jeszcze z kolega komputerowcem i ewentualnie poczekac na jakies porady! wiadomo, ze co nagle to po diable! :D
  • 0

#7 bas1c

bas1c

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 04 12 2011 - 23:58

no różnic jakichś mega nie ma, w cenie też nie dużo. jeśli faktycznie będzie mega obciążenie routera , to jednak bym brał ten mocniejszy - wndr4000.
  • 0

#8 mikrosun

mikrosun

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 12 12 2011 - 00:30

No i wykrakałeś, faktycznie mam już na chacie wndr4000. Póki co jest wszystko ok, ale nie do końca ogarniam wszystkie funkcje. Muszę znaleźć trochę czasu aby się nim pobawić solidnie. Dzięki za porady, pozdrawiam!!
  • 0

#9 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 12 12 2011 - 21:33

Nie chciał bym was martwić ale ubiquiti router station pro kosztuje około 150zł używane 220-250 nowe, możliwości ma kilka razy takie jak to coś i zapewniam was że jest wydajniejsze bo 680MHz wyciska na 800MHz. Na dodatek ma 128RAM-u i 16MB flash-u porty USB i miniPCI.

Tyle że jest to profesjonalny sprzęt, który po zakupie wymaga około 50-100zł dopłaty na dobrą kartę i obudowę.
Jakiś czas temu dostały mi się w ręce dwie palety tego sprzętu i sprzedawałem je za 300zł w wewnętrznej plastikowej obudowie z jedną kartą WMIA-123AG.

Sprzęt jest niezawodny i ma ogromne możliwości. Sztuka którą zostawiłem dla siebie odpala pełno wartościowego linux-a z karty SD oraz ma podpiętą macierz dyskową na USB.
  • 0

#10 Sęp

Sęp

    Początkujący

  • 136 postów

Napisano 13 12 2011 - 09:38

Zależy co dla kogo... Jasne że jest to profesjonalny sprzęt ale wymaga również profesjonalnej obsługi, większość osób nawet by nie wiedziała co z tą płytką zrobić... A tak router gotowy podpinasz i działa i co najważniejsze też mają softy oparte na Linuksie i wcale nie mają wiele gorszych możliwości.

Użytkownik Sęp edytował ten post 13 12 2011 - 09:40

  • 0

#11 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 13 12 2011 - 15:08

Zależy co dla kogo... Jasne że jest to profesjonalny sprzęt ale wymaga również profesjonalnej obsługi, większość osób nawet by nie wiedziała co z tą płytką zrobić... A tak router gotowy podpinasz i działa i co najważniejsze też mają softy oparte na Linuksie i wcale nie mają wiele gorszych możliwości.

Mylisz się.

Możliwości OpenWRT vs. soft fabryczny to przepaść. Fabryczny soft na USB obsługuje drukarki jako LPR i pamięć masową. OpenWRT obsługuje to co chce albo to do czego sterowniki są, ja osobiście miałem: kamery, nośniki danych, karty wifi, modemy 3/4G, konwertery poziomu logicznego, adaptery sata/pata, ekrany LED.

Jeżeli chodzi o prostotę obsługi to także się mylisz. O ile whiterussian jest dosyć ogolony tak backfire ma interfejs www który dzieli się na dwie sekcje: basic i advanced.
Fabryczny soft Netgear jest po angielsku, OpenWRT z Lu po dwóch kilkach jest po polsku. Dodatkowe sterowniki i programy instaluje się przez WebGUI które potem kolejno pojawiają się w menu. Ewentualnie jest też X-WRT i DD-WRT które mają bardzo miły WebGUI.

Sam netgear na stronie opisuje modem WNDR3800 pisze: Popular open-source LinuxŸ firmware
Jak się okazuje bazujący na OpenWRT z lekko zmieniony interfejsem i okrojonymi możliwościami.
Dziś każdy router za więcej niż 100zł ma linux-a albo się totalnie nie liczy.

Z testu sprzętu na openrouter.com widać że WNDR3800 ma wydajność około 18MB/s przy zapisie na USB, Ubi RS Pro ma około 30MB/s czyli max. co da się wycisnąć z USB 2.0

Użytkownik Ymo edytował ten post 13 12 2011 - 15:11

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych