Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okno logowania i problem z restartem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 waldik 41

waldik 41

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 19 02 2009 - 10:07

Witam.
1.problem to zdarza się ,że komp sam się wyłacza rzadko i w różnych odstępach czasowych..
2.Co zrobić ,aby po uruchomieni systemu instalowało się okno pulpitu , a nie okno logowania.To samo dotyczy kiedy zadziała wygaszacz ekranu.Po ruszeniu np.myszką nie pojawia się okno pulpitu,tylko okno logowania.Nie mam aktywnych innych kont użytkowników.Czy potrzebny format?Troche za wcześnie ,komp ma 8m--cy

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 19 02 2009 - 10:22

1. Wyłącza czy przechodzi w stan wstrzymania (czy np. świeci dioda od zasilania)? Co to znaczy w różnych odstępach czasowych - czy ma to związek z obciążeniem kompa? Sprawdź temperatury. Czy problem występował zawsze czy od niedawna? Wyczyść kompa - odkurz radiatory pamięci, płytę główną.
2. PPM na pulpicie -> Właściwości -> Wygaszacz ekranu i tu wyłącz (wyczyść) Po wznowieniu chroń hasłem. Jaki masz ten ekran logowania? Jak taki z komunikatem że aby zalogować się musisz nacisnąć CTR+ALT+DEL to zmień go w opcjach użytkowników. możesz też skorzystać np. z DoctorTweak XP i tam ustawić automatyczne logowanie.
Pozdrawiam

  • 0

#3 waldik 41

waldik 41

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 19 02 2009 - 10:50

1. Wyłącza czy przechodzi w stan wstrzymania (czy np. świeci dioda od zasilania)? Co to znaczy w różnych odstępach czasowych - czy ma to związek z obciążeniem kompa? Sprawdź temperatury. Czy problem występował zawsze czy od niedawna? Wyczyść kompa - odkurz radiatory pamięci, płytę główną.
2. PPM na pulpicie -> Właściwości -> Wygaszacz ekranu i tu wyłącz (wyczyść) Po wznowieniu chroń hasłem. Jaki masz ten ekran logowania? Jak taki z komunikatem że aby zalogować się musisz nacisnąć CTR+ALT+DEL to zmień go w opcjach użytkowników. możesz też skorzystać np. z DoctorTweak XP i tam ustawić automatyczne logowanie.
Pozdrawiam


Dzięki.Logowanie ,chyba opanowane skorzystałem z tego programiku.
Komp jak się wyłączy ,żadna dioda (zsilania i inne) nie świeci.Odkurzałem go tydzień temu ,bo po dłuższej pracy(10h)zaczął głosniej chodzić (chyba wentle).
W różnych odstępach tzn. raz po 1h ,drugim po 6h może się wyłączyć.Wcześniej też miałem taki problem,ale przyczyną była lużna wtyka zasilająca .Docisnąłem i po problemie.A teraz to nie wiem .Temp chyba nie są duże chociaż nie sprawdzałem(nie wiem czym i jak),bo komp w zasadzie nie jest jakos specjalnie obciążony.
  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 19 02 2009 - 11:06

Po wyłączeniu kompa uruchom go (ewentualnie po dłuższej pracy zrestartuj) i wejdź do BIOS-u i tu możesz sprawdzić temperatury i napięcia. Ewentualnie użyj np Everestu.
Podaj konfigurację kompa - łącznie z zasilaczem. Czy nie stoi on zbyt blisko np. ścian, półek itp.- czy nie jest zakłócony obieg powietrza?
  • 0

#5 waldik 41

waldik 41

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 19 02 2009 - 11:20

Po wyłączeniu kompa uruchom go (ewentualnie po dłuższej pracy zrestartuj) i wejdź do BIOS-u i tu możesz sprawdzić temperatury i napięcia. Ewentualnie użyj np Everestu.
Podaj konfigurację kompa - łącznie z zasilaczem. Czy nie stoi on zbyt blisko np. ścian, półek itp.- czy nie jest zakłócony obieg powietrza?

Mój konfig to:E7200.Foxcon P35-A,graf.7300GT,pamięć 2x1 Ocz plat.rev.900,dysk Sams.320,zailacz Corsair450W.obudowa CME z jednym went.
Komp stoi klasycznie czyli w biórku i dokoła półki ,szafki i ściana.Everest namierzył na proc.graf. 56 stop.Celcjusza
  • 0

#6 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 19 02 2009 - 13:10

Z reguły takie wyłączanie kompa oznacza problemy z zasilaniem. Czyli zasilacz - ale nie zawsze jest to prawda. Może to być też spowodowane awarią płyty głównej - to ona wysyła sygnał do zasilacza włącz/wyłącz - jak i problemami z "prądem": słabe napięcie, iskrzące gniazda, przeciążona sieć elektryczna. Wyłączanie może też być spowodowane przegrzewaniem się procesora - niektóre BIOS-y mają opcję, że jak temperatura przekroczy pewną wartość to wyłączają kompa. Sprawdź zasilacz - napięcia, czy nie ma zasłoniętych (zakurzonych) wlotów powietrza, czy wentylator działa, cały czas. Jak masz możliwość to pożycz od kogoś zasilacz - albo jak komp jest na gwarancji to zgłoś to.
Ta temperatura na grafie to była w spoczynku czy po dłuższym np. graniu? Jak w spoczynku to ciut za wysoka. Sprawdź jej radiator i wentyla - wyczyść dokładnie.
Pozdrawiam
  • 0

#7 waldik 41

waldik 41

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 19 02 2009 - 14:12

Dzięki.
Karta GF7300GT niema wentylatora(wersja silent),a ta temp. to w zasadzie w spoczynku,bo w gry nie gram.Jak pisałem wcześniej cały komp okurzyłem łącznie z zasilaczem.Nie zdejmowałem tylko wentylatora z procka,bo nie wiem jak go ściągnąć (ale tak go oczyściłem).Myślę,że to wyłaczanie będzie miało związek w połączeniach gniazdko sieciowe>listwa>zasilacz.Chyba posprawdzam styki,a może i listwa fiksuje bo już swój wiek ma (10lat).
Pozdrawiam.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych