Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ogromny problem - dziwne zachowanie komputera!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 adams88

adams88

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 19 12 2011 - 00:21

Na początku Witam wszystkich użytkowników forum!

Słuchajcie mam ogromny problem z którym nie wiem jak sobie poradzić. W komputerze dziewczyny podczas włączania wystąpił komunikat o stacji dyskietek ( której owy komputer nie posiada ), więc wszedłem w biosa żeby spróbować wyłączyć, przeszukując go nie potrafił znaleźć tej opcji ( nawet po przywróceniu ustawień pierwotnych, nie było opcji stacji dyskietek) postanowiłem wyciągnąć baterie, żeby zrestartować biosa- udało się opcją wyłączenia stacji dyskietek pojawiła się, więc uradowany chciałem sformatować system ( ponieważ ten dalej się nie ładował ) w wyborze na którym dysku ma być zainstalowany windows, instalator nie widział dysku. Ponownie wszedłem do biosa, coś tam po przestawiałem ( nie pamiętam dokłądnie wiem , że dotyczyło dysku przestawiłem tam na IDE ) System się uruchomił załadował i wszystko ładnie się zachowywało. Uradowany zawiozłem komputer do dziewczyny uruchomiłem go ładnie się za pierwszym razem włączył za drugim już nie wyglądało jakby padł system, więc ponownie wziąłem komputer do siebie reinstalka systemu. Po podłączeniu go u niej w domu system chodził okey, ale za to problem tym razem pojawił się z internetem, tzn przyłączyłem kabel lan i miałem go ale po ponownym uruchomieniu już internetu nie było, więc wyłączyłem sieć i włączyłem na nowo, i tak jest cały czas raz jest raz go nie ma ? Proszę powiedzcie mi o co chodzi bo nie mam pojęcia już ;/ Jedyne co mi przychodzi do głowy do uszkodzona płyta główna albo może coś z zasilaniem ?

Dodatkowo w jej netboku w internecie mobilnym też się pojawił problem, mianowicie modem świeci a nie chce się połączyć, z internetem albo inny przypadek jest połączony, ale nie ma internetu.

Mam nadzieje, że coś pomożecie ! Przepraszam, że taki długi post

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 19 12 2011 - 14:21

Przeskanuj system jakimś dobrym antywirusem np tym http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner być może masz tam jakiegoś wirusa ,który się nie wykasował po reinstalacji win. Ewentualnie spróbuj jeszcze tym http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html

Użytkownik Quke edytował ten post 19 12 2011 - 14:22

  • 0

#3 adams88

adams88

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 20 12 2011 - 20:57

Cześć,

dzięki za odp. ale nie stety komp już nie zeskanuje bo znów wyskoczył ten sam problem z floppy, bios znów daje komunikat o stacji dyskietek( floppy disk fail (40) ), po wejściu do biosa nie ma opcji wyłączenia stacji dyskietek.. może być walnięta płyta główna?
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 21 12 2011 - 18:06

Witam. Floppy Disk Fail 40 oznacza że nie masz podłączonego flopa. Wyłącz w BIOSie. Zapewne dysk ma partycje NTFS. Podłącz dysk do komputera pracującego pod kontrolą win98 i włacz program do odczytu NTFS. Możesz użyć do tego Total Comandera.

Jeszcze spróbuj w Biosie wyłączyć opcję "Halt On"

Być może po tym pokarzę Ci się coś takiego "Brak pliku NTLDR" ale tu masz tematy do rozwiązania tego problemu samemu http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22Brak+pliku+NTLDR%22&lr=

Użytkownik Quke edytował ten post 21 12 2011 - 18:32

  • 0

#5 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 22 12 2011 - 15:28

Jeżeli to Award to wejdź do:
Standard CMOS features
i tam masz:
Drive A
ustaw jako: [None]
  • 0

#6 adams88

adams88

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 22 12 2011 - 16:10

Quke- bd dziś próbował działać w tak jak mi napisałeś - dzięki!

Ymo - Problem w tym, że w biosie już kilka razy ustawiałem, żeby wyłączyć dyskietke "A" i nic..

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych