Skocz do zawartości


Ograniczenie dostępu do modyfikacji zabezpieczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_Łukasz_*

Gość_Łukasz_*

Napisano 10 10 2013 - 20:08

Sprawa wygląda tak:

mój młody ciągle grzebał w moich rzeczach na kompie (Win XP Prof SP3) i założyłem mu konto użytkownika komputera, ograniczyłem możliwości działań na wszystkich dyskach do odczytu, zapisu i wyświetlania zawartości poprzez "Kontrolowanie dostępu za pomocą uprawnień dla systemu plików NTFS", a także w Narzędziach Administracyjnych. Obawiam się, że może chcieć mnie przechytrzyć i zablokować mi kontrolę do swoich folderów. Jak zrobić, by w zabezpieczeniach folderów nie miał możliwości ustawiania odmowy dostępu do folderów i plików na swoim koncie?

 

Proszę o poradę

 

Pozdrawiam!

 

Łukasz

 

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 10 2013 - 23:11

Aby uzyskać dostęp do chronionego pliku, trzeba być jego właścicielem. Jeśli inna osoba ograniczyła dostęp do pliku, a użytkownik jest administratorem komputera, może uzyskać dostęp do takiego pliku, przejmując go na własność. 

Aby przejąć plik na własność, wykonaj następujące czynności:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik, który chcesz przejąć na własność, a następnie kliknij polecenie Właściwości.
  2. Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w komunikacie dotyczącym zabezpieczeń (jeśli zostanie wyświetlony).
  3. Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.
  4. Na liście Nazwa kliknij pozycję Administrator lub kliknij grupę Administratorzy, a następnie kliknij przycisk OK

    Po wykonaniu tych czynności właścicielem pliku stanie się administrator lub grupa administratorów.

Aby zmienić uprawnienia do pliku przejętego na własność, wykonaj następujące czynności:

  1. Kliknij przycisk Dodaj.
  2. Na liście Wprowadź nazwy obiektów do wybrania (przykłady) wpisz konto użytkownika lub grupy, które powinno mieć dostęp do pliku. Na przykład wpisz ciąg Administrator.
  3. Kliknij przycisk OK.
  4. Na liście Nazwy grup lub użytkowników kliknij odpowiednie konto, a następnie zaznacz pola wyboru dla uprawnień, które chcesz przypisać danemu użytkownikowi.
  5. Po zakończeniu przypisywania uprawnień kliknij przycisk OK.
  6. Po wykonaniu tych czynności można uzyskiwać dostęp do pliku.

Aby przejąć folder na własność, wykonaj następujące czynności:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder, który chcesz przejąć na własność, a następnie kliknij polecenie Właściwości.
  2. Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w komunikacie dotyczącym zabezpieczeń (jeśli zostanie wyświetlony).
  3. Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.
  4. Na liście Nazwa kliknij swoją nazwę użytkownika, pozycję Administrator (w przypadku zalogowania się jako administrator) lub grupę Administratorzy. Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, zaznacz pole wyboruZamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.
  5. Kliknij przycisk OK, a następnie kliknij przycisk Tak po wyświetleniu następującego komunikatu:
    Nie masz uprawnień do odczytu zawartości katalogu nazwa folderu. Czy chcesz zamienić uprawnienia katalogu na uprawnienia dające pełną kontrolę?
    Jeśli klikniesz przycisk Tak, wszystkie uprawnienia zostaną zamienione.

    Uwaga Wartość nazwa folderu jest nazwą folderu, który ma zostać przejęty na własność.
  6. Kliknij przycisk OK, a następnie ponownie zastosuj uprawnienia i ustawienia zabezpieczeń, których chcesz użyć dla danego folderu i jego zawartości.

 

Powodzenia ;)



Użytkownik Qauke edytował ten post 10 10 2013 - 23:12

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych