Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ograniczenie dostępu dla konta FTP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pablo071

Pablo071

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 18 03 2013 - 23:20

Cześć!

Nie byłem pewny w jakiem dziale napisać ten temat więc pisze tu.
Chcialbym na serwerze vps po dodaniu użytkownika udostępnić mu tylko jeden katalog w ftp (ten, który tworzy się wraz z dodaniem nowego użytkownika). Jak moge to zrobić? Czy wgl. tak można? Licze na szybką pomoc :D.

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 19 03 2013 - 02:59

Aby tego dokonać, po zalogowaniu się do panelu Active.admin z menu "FTP" wybierz link Wykaz kont FTP . Na stronie z wykazem kont FTP kliknij w nazwę dodatkowego konta FTP. Na nowej stronie, w szczegółach konta, wybierz przycisk [Edytuj] .

W edycji dodatkowego konta FTP, z rozwijanej listy "Blokada dostępu" , możesz wybrać jedną z dostępnych opcji blokad:
  • Całkowita blokada dostępu przez WWW – zablokowanie dostępu przez WWW do katalogu dodatkowego konta FTP,
  • Blokada wykonywania skryptów PHP/CGI – zablokowanie możliwości uruchamiania skryptów (PHP, CGI) w katalogu dodatkowego konta FTP.
Zatwierdź wybór, klikając w przycisk [Zapisz]

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 19 03 2013 - 04:29

Ekhm.. active.admin to zapewne jeden z paneli ułatwiających obsługę domen na serwerze wirtualnym. Napisz dokładnie czy korzystasz z CPanel, DirectAdmin itp. czy w grę wchodzi tylko linux, jak tak to jaka wersja.
  • 0

#4 Pablo071

Pablo071

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 19 03 2013 - 11:44

Quake, a czy ja gdzies napisałem, że korzystam z active.admin (szczerze to nie wiem nawet co to :P). Wogole z rzadnego panelu nie korzystam. Po prostu chcialem ograniczyc ten dostęp przez np. FileZilla czy TC. Tak jak napisał makensis w gre wchodzi tylko Linux a dokladnie Debian 6 (to chyba tez cos od linuxa, nie znam sie). Jak możecie to odpisujcie najprościej jak sie da bo jestem trochę zielony w tym.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych