Skocz do zawartości


Zdjęcie

Od czego zacząć ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 26 01 2009 - 12:06

Sytuacja wyglada tak: jest mój komp do którego obecnie podłaczony jest internet(pc1), brata bez neta(pc2), i jeszcze n-box recorder.
Chciałbym aby net był podłaczony do wszystkich urzadzeń, ale tak: gdy pc2 jest wyłaczony to ja na pc1 mam wieksza predkość, mysle że n (chodzi o n-radio) nie potrzebuje nie wiadomo jakiej predkosc. Wogółe nie ma pojecia jak to zrobic dlatego prosze tez o jakies modele sprzetu ( nie mam pojecia ile to moze kosztowac). Może przydatnią informacja bedzie że mam neta na cały blok (LANA). Bardzo prosze o jakies propozycje.

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 26 01 2009 - 13:18

Skoro chcesz tylko podłączyć dodatkowy komputer do tej sieci, to wystarczy Ci zwyczajny Switch. Do niego podpinasz główny kabelek od sieci i od niego dodatkowe kabelki RJ-45 do pozostałych komputerów.

  • 0

#3 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 26 01 2009 - 14:35

I jak wyłacze drugiego kompa to na pierwszym wzrosnie mi predkosc ?
  • 0

#4 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 26 01 2009 - 14:55

tak

a jak wylaczysz tego pierwszego (gdzie jest podlaczony bezposrednio interenet) to neta nie bedziesz mial wcale
  • 0

#5 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 26 01 2009 - 15:53

Jak chcesz mieć neta niezależnie na wszystkich urządzeniach to potrzebujesz router-a. I wtedy nie musisz mieć włączonego pc1 aby był net na np. pc2. Z prędkością to nie jest tak dokładnie że dzieli na pół, czy ile tam urządzeń jest podpiętych. Przy przeglądaniu stron nie zauważysz różnicy, przy ściąganiu plików to już może być różnie zależy od paru czynników - min. softu jakiego używasz do ściągania.
Jaki router jest ci potrzebny to zależy od tego jaki masz net - radiowy, przez modem itp.
Pozdrawiam
  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 26 01 2009 - 16:05

Czarcik_s jest podział transferu, same przeglądanie stron nie potrzebuje dużego transferu, jeśli masz większy niż 32kB/s. Wiadomo obecnie najniższy transfer radiowy to 512Mb/s=64kB/s, i w czasie normalnego przeglądania stron nie odczuwasz tego że jeszcze jeden komputer jest podpięty (zakładając że nie nastąpił podział transferu). Ale jeśli w czasie przeglądania, zechcemy posłuchać muzyki czy poprzez przeglądarkę czy inny osobny program to odczujesz poprzez zacinanie się dźwięk. Dlatego oby dwa komputery muszą mieć włączony Harmonigram pakietów QoS, dlatego dzieli się transfer.
  • 0

#7 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 26 01 2009 - 17:48

Do mnie do domu wchodzi kabel który podłączam do kompa... i jak "rozdiele" ten kabel to sie zrobi drobne zamieszanie bo bym musiał wiercic przez sciany zawiajc w holu itp. Może da sie to zrobić radiowo, by te dwa pozostałe kompy ( komp braciaka i n-boxa) podłączyc bez kabli. Nieweim czy jest takie urzadzenie.... Stad pytania: Czy to się uda? i jak to bedzie wygladało np; mój wyłaczony u braciaka nie ma neta itd.
  • 0

#8 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 26 01 2009 - 18:42

n-box, z tego co wiem nie ma karty WiFi, wiec przynajmniej jeden kabel bedziesz musial uzyc

chyba ze takie cos: http://www.balta.pl/opis.php3?ID=23007



generalnie potrzebujesz routera WiFi
  • 0

#9 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 26 01 2009 - 19:21

Ale w tedy zarówno mój jak i braciaka pc dział z tego sygnalu co jest wysyłany?... a jeszce rodzi sie pytanie co sie robi z karta sieciowa by odbierała to WiFi
  • 0

#10 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 26 01 2009 - 19:35

tak wtedy mozesz i nawet 10 hostow "podlaczyc" - beda korzystac z jednego zrodla


musisz kupic karty WiFido PC, inaczej trzeba bedzie prowadzic kable
  • 0

#11 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 26 01 2009 - 22:09

Brutus3 przecież to jest router ze switch-em. Mam podpięte dwa kompy i jak są obydwa włączone to nie ma tak że każdy ma pół łącza, tylko w zależności i le potrzebuje tyle pasma ma. Przecież komunikacja nie trwa bez przerwy, tylko jest to wysyłane i odbierane pakietami i dlatego chodzi szybciej.
Pozdrawiam

  • 0

#12 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 26 01 2009 - 22:28

Mam kartę sieciowa wbudowaną w płytę główną (P5B-Plus Vista Edition), nie będą się gryzły?... Myśle, że skoro płyta jest ASUSA to karta sieciowa tez powinna być ASUSA, a jak nie to jakiej firmy?

EDIT:
Jesze jaka to ma być karta PCI, czy USB?
Bo PCMCIA, Exprees Card to chyba do laptopów.
Już teraz dziekuję za wyżej okazana pomocl

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych