Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ocena zestawu, oraz kilka pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Silverek

Silverek

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 06 09 2010 - 23:09

Witam
A więc przymierzam się do zakupu komputera. Narazie mam dość mały budżet (900zł), lecz chcę kupić taką konfigurację, by móc z czasem inwestować w komputer. Oto moja konfiguracja:

Procesor AMD Athlon II x3 440 s.AM3 BOX 269zł
Płyta główna Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H s.AM3 290zł
RAM Kingston DDR3 1024MB 1333MHz CL9 BOX 93zł
Zasiłka CHIEFTEC 500W CTG-500-80P A80 SERIES
Obudowa MUSTANG 2231A bez zasilacza 45zł
Dysk i napęd optyczny mam.

To wychodzi 880zł + przesyłki. Ceny z agito.pl + allegro (zasiłka i obudowa).

1. Czy taka konfiguracja będzie dobra? Czy sprzęt będzie pracował wydajnie i nic nie będzie niczego ograniczać?
2. Wiem, że 1024mb ramu to bardzo malutko jak na dzisiejsze czasy, ale mam w planach stopniowo dodawać po 1024mb, tak, aż zapełnie wszystkie cztery gniazda płyty głównej. I stąd moje pytanie: wiem, ze istnieje cos takiego jak double channel, triple, ale czy istnieje niewiem, quatro channel? Jeżeli tak to potrzebne są jakieś specjalne RAM'y czy coś? Prosiłbym o dokładne wytłumaczenie, gdyż w tej kwestii jestem kompletnie zielony.
3. Czy zasilacz pociągnie to wszystko+ jakąś porządniejszą grafę np. 1GB, którą planuje dołożyć za jakiś czas? Czy zasilacze Chiefteca są faktycznie takie dobre?
4. I pytanie dotyczące obudowy. A mianowicie jakie ona ma znaczenie? Rozumiem, że jeżeli kupuje obudowę z zasilaczem to trzeba zwracać uwagę jaka zasiłka w niej siedzi, ale skoro kupuje samą budę? Na co trzeba patrzeć?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

  • 0

#2 Chris_Abr

Chris_Abr

    Początkujący

  • Pip
  • 138 postów

Napisano 07 09 2010 - 01:20

1. Tak, powinno byc w miare ok, ale nie licz na ruszenie win 7 przy 1gb ram :plus:
2. sa tylko do triple channel, ktore to dostepne sa tylko w drozszych plytach glownych. dla ciebie bedzie double channel, ktore to dziala w taki sposob ze wkladasz 2 kosci ram w wyznaczone miejsca na plycie glownej. (nie jestem pewien czy ta plyta glowna napewno to obsluguje, jest zbyt puzno, i nie chce mi sie szukac :1254:)
3. Zalezy co masz na mysli mowiac o "grafice 1GB", bo moze to byc GeForce GTX460 "1GB", ktory sam zzera ok. 300 wat, a moze to byc Radeon 4350 "1GB", ktory zzera moze z 10 wat..
4. zeby obudowa nie byla micro atx, najlepiej niech bedzie atx, bo te micro atx moze sa fajne, male, ale przez to ze sa male maja strasznie slaby przeplyw powietrza, przez co wszystkie komponenty sa duzo bardziej nagrzane niz byc powinny.
co do tej obudowy ktora wybrales- moze byc ok, ale ja bralbym cos bardziej przewiewnego, bo widze ze szykujesz sie na OC, (wnioskuje to procesorze jaki wzieles) wiec lepiej niech bedzie dobry "flow" w obudowie.
http://allegro.pl/zajefajna-obudowa-komputera-kompletna-gratisy-i1214556402.html ta dobrze wyglada, i chyba w miare chlodzona (najlepiej jakbys domontowal wiatrak z przodu, tylu, i boku, podlaczyl je pod 5V i bedzie cicho i chlodnie (wiem, bo sam mam podobna obudowe)

  • 0

#3 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 07 09 2010 - 08:52

jaką grafe masz na myśli ? Bo samo 1gB nic nie mówi. Wartość pamięci grafy nie jest wyznacznikiem wydajnośći bo grafa z 512MB pamieci może być 5 razy lepsza od grafy z 1GB pamieci.
  • 0

#4 Silverek

Silverek

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 07 09 2010 - 14:44

Szczerze mówiąc to nie obeznałem się jeszcze w kartach graficznych. Ale tak ogólnie, czy zasilacze tej firmy dają radę? Bo czytałem, że jest to jedna z najlepszych firm zasilaczy. Co do obudowy, to czy idzie zamontować mobo micro-atx w obudowie ATX? Wydaje mi się, że to nie problem, ale moge sie mylic.

1. Tak, powinno byc w miare ok, ale nie licz na ruszenie win 7 przy 1gb ram :plus:


Co masz na myśli mówiąć w miare ok ? ;-) Może macie jakieś lepsze propozycje w tych pieniądzach ?

Dzięki za odpowiedzi ;-)
  • 0

#5 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 07 09 2010 - 15:36

Chieftec to dobra firma ale nie zaliczałbym jej do najlepszych.

mobo mATX też wsadzisz do buty ATX

Użytkownik jackass edytował ten post 07 09 2010 - 15:37

  • 0

#6 Chris_Abr

Chris_Abr

    Początkujący

  • Pip
  • 138 postów

Napisano 07 09 2010 - 19:50

czy idzie zamontować mobo micro-atx w obudowie ATX? Wydaje mi się, że to nie problem, ale moge sie mylic.

da sie bez problemu, ale nie biez mobo micro atx, bo maja one tylko po 2 sloty na ram, i z regoly mniej pci, i ogolem mniej slotow i mozliwosci jest.

choc jesli odpowiada ci to ze jest wszystkiego mniej, i jesli znalazles plyte glowna z 4 slotami ramu, ktora jest micro-atx, to biez. ja bym nie bral, sloty pci przydaja sie w przyszlosci, bez nich nie bylbym w stanie podlaczyc tego co mam podlaczone teraz, bo a to dodatkowe usb porty sie przydaja (wiec rozgaleziacz na pci kupilem), a to karta TV, a to karta dzwiekowa, etc, etc, etc.
a pamietaj ze na takiej plycie zostanie ci tylko jeden slot pci, bo pci-e x16, i pci zostana zasloniete przez karte graficzna, wiec zostanie ci jedynie ten pci na dole plyty glownej.
  • 0

#7 Silverek

Silverek

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 07 09 2010 - 21:16

Płyta, którą podałem w mojej konfiguracji właśnie jest formatu micro ATX i posiada 4 sloty na ram. Więcej PCI raczej mi nie będzie potrzebne, bo 6xUSB w zupełności wystarczą + mam jeszcze rozgałęziacz na śledzia, audio zintegrowane na płycie, karta sieciowa rowniez integra, ew. Firewire mogę podpiąć, lecz nie jest mi ona do niczego potrzebna. Tak więc taki zestawik mógłby być? Moge śmiało zamawiać części, bez obawy, że coś bedzie nie tak? :plus: Jutro moze poszukam jakiejs plytki glownej formatu ATX, bo dzisiaj jestem za bardzo zmeczony. Pozdrawiam.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych