Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obraz w niskiej jakości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 KamilFan

KamilFan

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 24 12 2008 - 13:17

Witam. Mam takie pytanko. Oglądam dużo filmów, koncertów itp. Przeważnie są dobrej jakości. Ale zauważyłem... Że niektóre koncerty jak oglądam (chociaż mają z 1,4GB) nie odbierają fajnie... Widać momentami piksele, itp. Nagrałem koncert na płytkę, wsadziłem do dvd... W TV obraz był normalny... żadnych pikseli, nic... czysty obraz.

Od czego to zależy ??. Czy monitor LCD jest bardziej dokładny niż ekran TV ??. Niektóre filmy które miają 700 MB, na DVD w TV odbierają jak oryginalne DVD, zero pikseli, jakiś niedoskonałości itp. Na komputerze jest całkiem inaczej. Widać piksele, jakieś kwadraciki, albo są takie jakieś kropki itp.

Czytałem że to może zależeć też od kompa, albo kodeków. I teraz już nie wiem sam, co mam zrobić. Albo druga opcja żeTV CRT (kineskopowy) ma większe rozmycie i dlatego znacznie mniej widać na nim piksele, kwadraciki (rastry) i inne artefakty.

Mam ffdshow, mam ustawione tak aby mi chyba wszystkie formaty obsługiwał on jak włączę fany film czy koncert. Mam włączone poziomu, oraz przetwarzanie na 30% (czyli takie lekkie rozmycie jakby obrazu, dzięki czemu mniej widać piksele). No ale i tak obraz nie jest taki jak w TV.

Filmy mam 700 MB, więc jakość powinna być bardzo dobra, na TV odbiera jak z DVD.
Koncerty mam tak po 1,4 GB, więc też obraz powinien być raczej czysty...

Mój znajomy mówi że możliwe że mam źle ustawiony kodek, i Deblocking i Dering źle działają. To co mi napisał ,,a te same filmy oglądasz na komputerze i jest jak piszesz, to możliwe, że po prostu masz źle ustawiony kodek (XviD, DivX lub inny) i dlatego nie oblicza on wyświetlania jak powinien, czyli ma wyłączone funkcje takie jak Deblocking i Deringing.''

Proszę o pomoc, oglądam dużo filmów i koncertów, więc jakość odbioru jest dla mnie bardzo ważna.

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 24 12 2008 - 14:44

Zainstaluj te kodeki
http://www.instalki.pl/programy/download/k..._Codec_Pack.php
Sterowniki do grafy masz ??

  • 0

#3 KamilFan

KamilFan

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 24 12 2008 - 14:56

Znaczy się ja mam karte Radeon HD 3600 i mam na kompie ten taki program ATI Catalyst. Nie wiem czy o to chodzi czy nie. Sterowniki mam zainstalowane raczej, bo facet ten który mi w sklepie montował, od razu skonfigurował kartę.
  • 0

#4 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 24 12 2008 - 15:01

Pewnie masz
ale możesz jeszcze sprawdzić w dodaj-usuń programy
Mój komputer>> Dodaj usuń programy
lub
Start>>panel sterowania >>dodaj usuń programy
Powinno być w nich takie coś jak Ati driver czy coś w tym rodzaju
  • 0

#5 KamilFan

KamilFan

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 24 12 2008 - 15:50

mam Ati Display Driver, Ati Avivo Codecs, Ati Catalyst,

Zainstalowałem już ten codec pack co podałeś. Nie ma różnicy w niczym.
  • 0

#6 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 25 12 2008 - 20:31

Sterownik grafiki ma tu mało do powiedzenia. Różnice tkwią w tym, że w różnych filmach zastosowano różne rodzaje kodeków, na co nie zwracamy uwagi oglądając je, gdyż program sam rozpoznaje rodzaj kodowania. Różne konwersje wygladaja więc nieco inaczej.
Co do różnic między monitorem LCD a TV CRT - w lampie kineskopowej elektrony uderzające w luminofor są bezwładne, toteż mogą pokazać mniej szczegółów, na co ma wpływ tempo wygaszania luminoforu, i czasami nie widzimy np. makrobloków. LCD nie ma efektu bezwładności, stąd też mamy bardziej precyzyjny obraz.
  • 0

#7 KamilFan

KamilFan

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 28 12 2008 - 17:27

Witam. Ostatnio zająłem się konfigurowaniem FFDSHOW video. I mam takie pytanie. Czy warto również pod niego, ustawiać MPEG 1, MPEG 2 ??. Bo ustawiłem sobie fajne bajery które mi się podobają, ale zauważyłem że jak koduje ffdshow, mpeg 2 to video gorzej odbiera... Są np. jakieś paski, albo na dole obraz lekko jakoś jest taki... szarpany. Więc mam to wyłączone. Gdy puszczę video mpeg 2 to żaden kodek mi się nie włącza po prawej stronie w pasku zadań (np. ffdshow zawsze się włącza gdy koduje jakies video). Więc nie wiem czy mi to działa bez kodeków, czy jak... nie rozumie.

Są to np. videa HD. No a w niektórych pdrzydałoby się np. podkręcić kolory, albo Levels(poziomy) które są w FFDSHOW. No ale jak włącze w ffdshow żeby kodował mi mpeg 2 to owszem kodek działa, kolory mogę ustawić ale znowu np. pokazują się takie poziome paski na ekranie jak się ktoś rusza, idzie itp. Nie rozumie nic.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych