Skocz do zawartości


Obcio

Rejestracja: 27 cze 2011
OFFLINE Ostatnio: 29 01 2012 00:01
-----

Moje posty

W temacie: Wybór pamięci RAM DDR3 (które są najopłacalniejsze?)

24 01 2012 - 01:24

No bo profile XMP są dla procków Intel-a. Teoretycznie AMD można ustawić za pomocą programu AMD OverDrive, jednak Ja osobiście wolałbym to robić właśnie w BIOSie... Teraz chyba wszystkie płyty są robione z myślą o OC i BIOS-y to umożliwiają, nie powinno chyba być problemu z ustawieniem tych pamięci na 1600Mhz (na pudełku od płyty mam napisane "max 1666Mhz)

Jeżeli to miałeś na myśli pisząc "na UD3P i tak wiele nie podkręcisz bo to topór nie płyta (tak miałem takową ;) ) no to się nie martwię. ;) Myślałem, że podczas OC na tej płycie wyskakują jakieś cuda, wianki i nie da się na tej płycie nic zrobić :D Ale skoro problemem jest tylko to, że trzeba zrobić wszystko samemu w BIOSie, to wg Mnie żaden problem. Zresztą lepiej chyba takie rzeczy robić właśnie w BIOSie, a nie przez jakieś programy z neta, które nieraz mogą robić rzeczy odwrotnie, niż w nich piszą...;p

Pozdro

W temacie: Wybór pamięci RAM DDR3 (które są najopłacalniejsze?)

23 01 2012 - 23:46

A robią te Corsairy na CL9 i 1333Mhz? :D Ja nie znalazłem;p Zresztą... Lepiej płacić kilkadziesiąt złotych więcej za 1600Mhz zamiast 1333Mhz, niż za timingi na poziomie CL7, których także się nie wykorzysta (zresztą chyba Ja mam teraz na poziomie 8, bo taktowanie jest zmniejszone...

Zwykłe Kingi 1333Mhz są po około 160zł, więc wiele więcej nie dałem... Zważając na to, że początkowo te Corsairy były za 169zł:/ Ale Ja przegapiłem "okazję". Potem kupiłem Je za karę samemu Sobie - bo byłem sknęrą i czekałem do "po świąt", a może będą tańsze... Teraz wiem, że się przeliczyłem. ;)

To co z tą płytą? ;) Bo już Sam zaczynam się powtarzać jak zdarta płyta <hahaha>

Pozdro

W temacie: Wybór pamięci RAM DDR3 (które są najopłacalniejsze?)

23 01 2012 - 21:07

No a powiedz teraz Sam - szczerze: Czy żałujesz, że kupiłeś pamięci 1600Mhz zamiast 1333Mhz? Nie wiem, kiedy Ty dokonywałeś zakupu, ale bynajmniej dziś różnice nie jest wielka. Wg Mnie to bardzo dobry moment na kupno pamięci i dlatego "szarpnąłem" się na coś nieco bardziej "wypasionego". A niech te radiatory będą tylko do szpanu :D Ja tam się cieszę, że nie wziąłem pierwszych lepszych kingów z brzegu... Może dokupię zasilacz Corsair i będą ich 2 rzeczy ;) Z tego, co wiem, to cieszą się dobrą opinią i produkują dobry sprzęt.

No i uda Mi się wyciągnąć od Ciebie jakieś informacje na temat tego OC na tej płycie? ;)

Pozdro

W temacie: Wybór pamięci RAM DDR3 (które są najopłacalniejsze?)

23 01 2012 - 19:41

Nieco lepsze rozwiązanie nieco za późno. Zaczęliście pisać po tym, jak napisałem, że już kupiłem. ;p Ale OK - nie będę teraz płakał.

Jeżeli chodzi o podkręcanie, to nie chcę podkręcać samych pamięci, a tylko procesor, by pamięci działały na 1600Mhz a nie 1066Mhz.

Tak więc mówienie, że nic Mi to nie da nie jest wg Mnie dobre, bo poprawa będzie. Może nie ze względu na same pamięci, a na procesor (bo automatycznie wzrośnie taktowanie zegara procesora).

Generalnie wg tego, co Wujek Celdur napisał nawet podkręcenie, aby pamięci działały na 1333Mhz da wzrost wydajności względem 1066Mhz.

Zresztą Ja teraz jestem z nich zadowolony. :D Do gier 8gb powinno wystarczyć na jakiś czas, a i tak pierwsze, co będzie kuleć przy tym to właśnie procesor (o zasilaczu już nawet nie wspominam;p. Wgle zastanawiam się już nad nowym i może też kupię Corsair;p Myślałem nad modelem GS500, bo wydaje Mi się, że 500W powinno dla tego PCta wystarczyć, ale to już zagadnienie na inny temat. ;) )

Sicknature to podzielisz się z Nami jakimiś relacjami z podkręcania na tej płycie Gigabyte? Szukałem trochę na forum, ale nic nie znalazłem. ;/

Pozdro

W temacie: Wybór pamięci RAM DDR3 (które są najopłacalniejsze?)

22 01 2012 - 20:22

Po 1sze fajnie, że dajecie rady odnośnie wyboru pamięci wtedy, kiedy już go dokonałem - teraz naprawdę Mi się przyda...

Po 2gie pamięci teraz nie działają z prędkością 1600Mhz, bo procesor na tyle nie pozwala (pracują na 1066Mhz, aby pracowały na 1600Mhz trzeba podkręcić procesor).

Po 3cie mowa nie jest o problemach z podkręcaniem proca,(bo ten, z tego co wiem, może nie kolosalnie, zwłaszcza na boxowym chłodzeniu, ale da się podkręcać bez większych problemów) a o problemach z podkręcaniem na tej płycie głównej.

Pozdro