Skocz do zawartości


Zdjęcie

ORACLE_10G usługa nie włącza się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 KAESowski

KAESowski

    Początkujący

  • 58 postów

Napisano 03 07 2009 - 21:14

Witam, mam na komputerze zainstalowany Oracle 10g i już drugi raz po zainstalowaniu po jakimś czasie nie mogę się zalogować do bazy.
Tym razem zauważyłem, że jedna z usług Oracle jest ustawiona jako włączana automatycznie a nie jest włączona. Gdy próbuję ją włączyć to pokazuje się komunikat:
"nie można uruchomić usługi oracleoradb10g_home1tnslistener na komputerze komputer lokalny. błąd 3: system nie może odnaleźć określonej ścieżki."
Zaraz po instalacji udało mi się zalogować do bazy i nią zarządzać. Potem czyściłem system CCleaner'em oraz Reg Organizer'em - zbędne pliki oraz rejestr.
Dodam też, że podczas instalacji wyskoczył mi też błąd: "Failed to initialize OCR" a menadżerze bazy mam problem z hasłami - nie mogę uruchomić SQL*Plus - co wpiszę hasło ustalone podczas instalacji, a nawet zatwierdzone w ustawieniach menadżera to nie chce się uruchomić a w polu hasła jest większa ilość znaków.
Mam XP Pro SP2 nie uaktualnianego.
Zastanawiam się czy nie dałoby się czegoś z tym zrobić, bo nie chce mi się przeinstalowywać systemu - te hasła mogą być z poprzedniej instalacji (drugiej, ta jest trzecia, podczas drugiej nie udało mi się nawet zalogować do bazy ale wtedy bazę tworzyłem po instalacji, nie w trakcie instalacji - opcja w instalatorze)
Za wszelką pomoc byłbym bardzo wdzięczny.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych