Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nvidia & Mandriva 2007


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukid7

lukid7

    Początkujący

  • 134 postów

Napisano 12 11 2006 - 15:52

Witam, mam mały problemik, jak zainstalować sterowniki do nvidii w mandrivie 2007, na stronie nvidia.com sa jakies sterowniki bodajze opisanie freebsd/redhat po ich sciagnieciu instaluje je i pisze ze mam zauktualizowac jadra, zgadzam sie ale nie moze go pobrac...wie ktos moze jak mam to zrobic?? prosze o szczegolowy opis ;P z gory dzieki...

  • 0

#2 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 12 11 2006 - 20:53

Jakie sterowniki, do jakiej karty?? Podaj wiecej szczegolow oraz jakies linki z ktorych korzystales.

  • 0

#3 lukid7

lukid7

    Początkujący

  • 134 postów

Napisano 13 11 2006 - 10:15

Jakie sterowniki, do jakiej karty?? Podaj wiecej szczegolow oraz jakies linki z ktorych korzystales.

www.nvidia.com ---> tam znalazłem sterowniki Linux IA32 nie wiem czy będą one dobre do kart Gforce4 440mx 64mb po linuksem Mandriva 2007...
w opisie na jednej ze stron znalazłem cos takiego ze trzeba wcisnąć ctrl+alt+F2 jako root wpisac polecenie telinit3 i podac sciezke do sterów....wszystko szlo mi dobrze do momentu kiedy nie poproszonno mnie o zauktualizowanie jadra, gdy dam nie instalacja sie konczy, gdy dam tak, nie moze pobrac tego jadra...
  • 0

#4 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 13 11 2006 - 13:09

Na moj gust nie wystarczy pobrac jadra, trzeba je jeszcze skompilowac! A to nie trywialna sprawa. Widzialem ze tam gdzie sa te sterowniki bo je tez znalazlem jest dosc dobry opis jak to zrobic. Nie odpowiedziales, w jakiej wersji je sciagnales!
  • 0

#5 tick

tick

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 01 12 2006 - 16:00

hmm
wydajesz polecenie
$uname -r

Wchodzisz ladnie na kernel.org i sciagasz
reszte szukaj w google....kompilacja jest opisana na mojej stronie domowej www.tick.glt.pl

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych