Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy pod temat w Dyskusjach / odrzucone


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jesteś za wprowadzeniem subforum? (20 użytkowników oddało głos)

?

  1. TAK (12 głosów [60.00%])

    Procent z głosów: 60.00%

  2. NIE (8 głosów [40.00%])

    Procent z głosów: 40.00%

Głosuj

#1 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 26 10 2008 - 21:27

Witajcie pozwoliłem sobie założyć ten wątek do dyskusji i wyrażenia opinii przez społeczność forum, w temacie czy jesteście za założeniem w temacie Dyskusje dodatkowy pod temat np. Świat elektroniki dla wszystkich" oczywiście to propozycja.
Co tam by było zawarte: wiedza z świata elektroniki przedstawiona w przystępny sposób czyli zrozumiały dla wszystkich a więc podstawowe narzędzia czyli warsztat elektronika, podzespoły, elementy, urządzenia pomiarowe czyli wszelkiego rodzaju mierniki, środki potrzebne do prawidłowego lutowania (łączenia elementów). Podstawowa wiedza teoretyczna jaka jest potrzebna elektronikowi hobbyście bo do takich te wiadomości będą kierowane. Oczywiście nie może zabraknąć wątku dyskusyjnego na temat. Oczywiście co i jak pytajcie a postaram się szczegółowo w miarę swych możliwości odpowiedzieć no i czasu, dlatego proszę o cierpliwość.

// dodałem ankietę - plus-1

  • 0

#2 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 26 10 2008 - 21:29

Pomysł dobry, wszystko ok :)

  • 0

#3 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 26 10 2008 - 21:36

Jestem jak najbardziej za takim działem.
  • 0

#4 Gość_unitraxxx_*

Gość_unitraxxx_*

Napisano 26 10 2008 - 21:38

mnie nie zależy zbytnio- jestem za.
  • 0

#5 oskar93

oskar93

    Banned

  • 678 postów

Napisano 26 10 2008 - 21:40

Bardzo dobry pomysl... Moze warto byloby sie czegos nauczyc z tej dziedziny, szczegolnie ze jestem w tym kompletnie zielony.
  • 0

#6 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 26 10 2008 - 21:42

Jestem neutralny..Elektroniką się aż tak nie interesuję. Ale może czegoś ciekawego się tutaj dowiem, więc jestem na tak.
  • 0

#7 trixxx17

trixxx17

    Początkujący

  • 141 postów

Napisano 26 10 2008 - 21:46

Pewnie, czemu nie, zawsze można się dowiedzieć czegoś interesującego
  • 0

#8 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 26 10 2008 - 21:50

A ja jestem na nie.. Dział IMO zbędny.. Na forum nie ma zbyt wielu pasjonatów elektroniki, a i wątpię aby coś takiego przyciągnęło jakichś wielkich elektroników.
  • 0

#9 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 26 10 2008 - 22:01

Właśnie są wątpliwości i ja to rozumiem sam je mam ale uważam że jeśli się nie spróbuje to się nigdy nie dowiemy czy było by zasadne taki temat założyć. Co do zawartości tematu to jak pisałem podstawowe wiadomości dla elektronika hobbysty, a więc bez zagłębiania się zbyt głęboko w temat. Ale opis czynności lutowniczych, opis elementów elektronicznych, oraz podzespołów mechanicznych stosowanych w elektronice, zasady jakie obowiązują w świecie elektroniki, itp.
A do tego pole do dyskusji i pytań.
Namawiam do głosowania i dzięki temu kto dołączył do wątku ankietę bo ja się nie odważyłem może przez skromność :)
  • 0

#10 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 26 10 2008 - 22:08

No dobra... Będzie w planie nowego podziału forum
  • 0

#11 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 26 10 2008 - 22:16

Ok ale nie spodziewajcie się że już na początku, będą schematy itp. nic z tego, wpierw wprowadzenie, potem warsztat elektronika czyli narzędzia i urządzenia pomiarowe, potem trochę teorii bez zbędnego nudziarstwa, potem elementy mechaniczne stosowane w elektronice, potem elementy ich opis i jak działają oraz ich zastosowanie tak ogólnie a na koniec przykłady z zastosowaniem wszystkich elementów inaczej podstawowe schematy między innymi wzmacniacza wcz (wielkiej mocy małej częstotliwości) i inne.
Po tych informacjach zaczną się informacje na temat układów scalonych Analogowych, Cyfrowych, Analogowo-Cyfrowych oraz Cyfrowo-Analogowych, i ich zastosowania wraz z przykładami.

  • 0

#12 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 26 10 2008 - 22:30

Ja jestem za... przyda sie to subforum :) I na pewno sie nie zmarnuje :)

  • 0

#13 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 26 10 2008 - 22:48

Oczywiście nie jestem samolubem i oczekuję że będą chętni do współpracy, chodzi mi o wykonanie rysunków, chodzi tu o to że u mnie jak wiadomo z czasem nie jest bogato. Dostał by taki współautor rysunek zrobiony odręcznie z opisem a on zrobił by rysunek w jakimś programie do grafiki i wkleił do wątku. Oczywiście część będzie rysunków gotowych, ale niektóre schematy nie mogą być publikowane bez zgody autora, więc będzie potrzeba wykonać inny rysunek nie naruszający praw autorskich. Dlatego chętni proszę o odzew na PW lub GG, podane jest w mym profilu.
  • 0

#14 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 26 10 2008 - 23:05

W zasadzie jest mi to obojętne, ale jeśli większość się zgodzi, to niech będzie. :)
  • 0

#15 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 26 10 2008 - 23:29

Pozostawiam wątek otwarty na powiedzmy tydzień niech każdy będzie miał możliwość się wypowiedzieć, czekam też na wszelkie uwagi jak byście taki temat sobie wyobrażali i czy to co wcześniej opisałem będzie OK, oraz czego byście oczekiwali jakich informacji w temacie. Takie informacje przydadzą się na przyszłość.
  • 0

#16 karolkuich

karolkuich

    Początkujący

  • 141 postów

Napisano 26 10 2008 - 23:31

Jestem za. Jeszcze niedawno lutownicy nie wypuszczałem z rąk... :)
  • 0

#17 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 26 10 2008 - 23:57

Tak naprawdę to forum o komputerach ale myślę że czasami się może przydać taki dział :)
  • 0

#18 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 27 10 2008 - 09:24

A ja jestem na nie.. Dział IMO zbędny.. Na forum nie ma zbyt wielu pasjonatów elektroniki, a i wątpię aby coś takiego przyciągnęło jakichś wielkich elektroników.

Też mi się tak wydaje. Będzie kolejne martwe subforum, z jednym tematem w miesiącu. O ile dobrze pamietam, wszyscy byli za zlikwidowaniem subforów, a co chwilę widze pomysł z utworzeniem jakiegoś nowego.
Jesli brutus chce zrobić jakieś poradniki to proponowałbym je wrzucić do tutoriali. Jak będzie zainteresowanie i odzew to wtedy utworzyć subforum
  • 0

#19 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 27 10 2008 - 10:19

W zasadzie mnie jest to obojętne czy będzie to osobny temat czy gdzieś włączony do tutoriali, mi chodzi o to że nie tylko ja mam wiedzę z elektroniki jest wielu co coś na ten temat ma do powiedzenia a co pomogło by przy np. składaniu komputera, ale nie tylko. Chodzi mi o to aby temat nie był przysłonięty gdzieś tam i by w tym temacie brało jak najwięcej ludzi nie koniecznie związani z forum ale zaglądający tu od czasu do czasu, a mający jakąś wiedzę w temacie i mogli się w nim wypowiedzieć. Tym bardziej że nie zamierzam uważać temat jako swój, lecz jako nasz wszystkich całego forum.
Rozważałem czy temat "Świata elektroniki", nie zamieścić w temacie porad, artykułów ale mimo wszystko temat jest zbyt obszerny nie bardzo daje się skrócić, np. bez rysunków do prawie nie zrozumiały. Dlatego zaproponowałem tylko dwa pod tematy a właściwie dwa watki, jeden do którego dołączało by się, coś na wzór książki każdy rozdział/stronę bez prowadzenia konwersacji/dyskusji. Zapobiegło by to zagmatwaniu wątku, a drugi wątek do dyskusji wyrażając swe uwagi, spostrzeżenia.
Tym bardziej że przyjdą inni co będą mieli jeszcze większą wiedzę w temacie i to oni będą dalej temat prowadzili.
  • 0

#20 Lich-koś

Lich-koś

    Who doesn't like chocolate rain?

  • 126 postów

Napisano 29 10 2008 - 21:56

Ja jestem na nie. Ile razy to na innych forach wszyscy mieli zacięcie by zrobić takie czy inne forum. Ziele ma rację. Raczej nie ma zbyt wielu pasjonatów elektroniki. Lepiej utworzyć pojedynczy temat w dyskusjach "Wolne rozmowy o Elektronice" Czy coś w tym rodzaju.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych