Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy mikrofon nie działa - pomocy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Domisio

Domisio

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 29 10 2014 - 20:20

Nie działa mi nowy mikrofon w nowym komputerze (PC/win8).

1. nie jest to wina mikro, sprawdzałem w lapku i działa

2. nie jest to wina komputera; po pierwsze jest nowy, a po drugie ma wejścia z tyłu i z przodu obudowy, sprawdzałem, nie działa tu i tu, a nie mogły się raczej wszystkie zepsuć, po za tym słuchawki np działają

3. wszystko mam dobrze w ustawieniach dźwięku oraz ustawieniach Realtek Menager, mikrofon jest urządzeniem domyślnym, nie jest wyciszony, itp.

4. sterowniki najnowsze

5. wpycham oczywiście w odpowiednią dziurkę bigsmile.gif

Z tego można wywnioskować, że wina leży gdzieś w ustawieniach komputera, ale nie mam pojęcia gdzie. Liczę na pomoc!

 



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 29 10 2014 - 23:02

Spóbuj przywracania systemu do stanu fabrycznego (reset ustawień do stanu początkowego) skoro od strony sprzętowej jest niby wszystko OK.



  • 0

#3 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 30 10 2014 - 01:26

A podasz chociaż jaka karta dzwiękowa? Czasami mikrofon działa w innej "dziurce"...


  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 30 10 2014 - 02:06

Za mało informacji podałeś.
Po pierwsze podaj Marka/model laptopa?
Po drugie zapoznaj sie z regulaminem Forum i popraw nazwę wątku. W przeciwnyn razie temat zostanie przeniesiony do kosza.


Sent from my I8190 using Tapatalk
  • 0

#5 Domisio

Domisio

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 30 10 2014 - 03:14

Za mało informacji podałeś.
Po pierwsze podaj Marka/model laptopa?
Po drugie zapoznaj sie z regulaminem Forum i popraw nazwę wątku. W przeciwnyn razie temat zostanie przeniesiony do kosza.


Sent from my I8190 using Tapatalk

 

Jest to komputer, nie laptop, po za tym był składany, więc powiedz mi jakie dane mam dokładnie podać. Karty dźwiękowej ani w Menadżeże Zadań, ani przez Uruchom nie mogę rozszyfrować jaką mam.

 

Jeśli chodzi o nazwę wątku to jestem chyba ślepy, albo późna pora, ale nie mogę znaleźć nigdzie opcji Edytuj. Podpowie ktoś?


Użytkownik Domisio edytował ten post 30 10 2014 - 03:15

  • 0

#6 ikeropoz

ikeropoz

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 30 10 2014 - 12:21

Dobra więc tak.. inne mikrofony działają?

 

Problem może leżeć w sterowniku dźwięku. Proponuje przeinstalować.

Po włożeniu wtyczki kompletnie nic się nie dzieje? Jeśli tak to po prostu komputer nie wykrywa mikrofonu (dlatego proponuje sprawdzić inny mikrofon).


  • 0

#7 Domisio

Domisio

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 30 10 2014 - 23:59

Dobra więc tak.. inne mikrofony działają?

 

Problem może leżeć w sterowniku dźwięku. Proponuje przeinstalować.

Po włożeniu wtyczki kompletnie nic się nie dzieje? Jeśli tak to po prostu komputer nie wykrywa mikrofonu (dlatego proponuje sprawdzić inny mikrofon).

 

Wykrywa wszystko normalnie po podłączeniu, jedynie mojego głosu nie słychać. Sprawdzałem inny mikro, też nie działa. Wina na 99% w sterownikach, tylko nie wiem które dokładnie przeinstalować itp i gdzie je znaleźć?



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: mikrofon



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych