Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy laptop zawiesza się co 5 min.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 katepl

katepl

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 01 2008 - 12:01

Albo zawiesza się co 10 minut, różnie. I zazwyczaj to zawieszenie trwa około minuty. I tak co chwile, tragedia. Temperatura jest OK, mam wrazenie ze to bląd gdzieś w HDD. Nie wiem co robić. W załączniku podaję log.
Proszę o jakieś sugestie. ;]

Załączone pliki

  • Załączony plik  LOG.txt   10,99 KB   247 Ilość pobrań

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 26 01 2008 - 19:14

Log czysty, może fitness dysku się kłania. Spróbuj przeskanować dysk programem: HDD Health Download, lub sprawdzić poziom zdrowia przy pomocy Speedfana.

  • 0

#3 katepl

katepl

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 01 2008 - 19:43

Log czysty, może fitness dysku się kłania. Spróbuj przeskanować dysk programem: HDD Health Download, lub sprawdzić poziom zdrowia przy pomocy Speedfana.


Tam wszystko jest OK, dysk wykazuje 100% zdrowia, nie ma problemow, temperatura tez. Wiec nie wiem o co chodzi. Laptop ma 2 tyg.

;] ;]
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 26 01 2008 - 21:32

Albo zawiesza się co 10 minut, różnie. I zazwyczaj to zawieszenie trwa około minuty.


To znaczy ze się wiesza a później się odwiesza? tak jakby zamrażał się na minutę?
  • 0

#5 katepl

katepl

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 01 2008 - 22:06

Dokładnie tak, a jak chcę coś w tym czasie zrobić to pokazuje się klepsydra, a na programie na którym coś robię jest napisne "not responding", i po minucie wraca do normy. Ale podczas tego "zamrozenia" nic nie działa.
  • 0

#6 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 26 01 2008 - 22:39

A w czasie tego zamrożenia dysk pracuje? Da się wcisnąć alt+ctrl+del i podejrzeć wykorzystanie procesora przez poszczególne procesy?
  • 0

#7 katepl

katepl

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 01 2008 - 23:14

A w czasie tego zamrożenia dysk pracuje? Da się wcisnąć alt+ctrl+del i podejrzeć wykorzystanie procesora przez poszczególne procesy?


Nie, nic nie można, ale dysk pracuje bo zauważyłam, że przez ten czas świeci się (bez mrugania) dioda symbolizująca pracę dysku. Tylko, że w tym czasie niestety nic nie działa. Oprócz myszki, która działa, bo mogę poruszać strzałką.
W momencie jak dioda symbolizująca pracę dysku gaśnie, wszystko wraca do normy. Na 5 min. :-(
  • 0

#8 mcgrigorij

mcgrigorij

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 31 01 2008 - 01:05

A ja proponuje telefon do serwisu.. jeśli laptop jest nowy to pewnie na gwarancji.. to ewidentnie problem sprzętowy i nie koniecznie dysku.. sam kiedyś miałem podobny problem z PC. Komputer zawieszał się nie wiadomo dlaczego.. powodem okazała sie wadliwa wbudowana karta dźwiękowa. Po jej wyłączeniu wszystko już było w porządku..

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zawieszanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych