Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy komputer ciągle się zawiesza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 xMEEHOWx

xMEEHOWx

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 30 10 2012 - 20:18

Tydzień temu kupiłem nowy komputer i od czasu jego kupna ciągle borykam się z problem jego nieustannego zawieszania się.

Jak wyglądają te zwiechy?

Nie wyskakują żadne komunikaty, z komputera nie wydobywają się żadne dźwieki, po prostu wszystko staje w miejscu, a klawiatura i myszka przestają odpowiadać. Pomaga jedynie restart.

Kiedy występują?

Podczas grania, oglądania filmów, chodzenia po stronach czy chociażby ładowania systemu, nie ma zasady.

Jak często?

Komputer potrafi zawiesić się nawet kilka razy pod rząd zaraz po jego włączeniu, a czasami po pół godzinie lub godzinie, ale nigdy nie pracował dłużej niż dwie godziny bez żadnej awarii.

Najdziwniejsze jest to, że zaniosłem komputer do sprawdzenia go w serwisie i po kilku dniach goście powiedzieli mi, że u nich chodził on bezproblemowo...

Formatował go już kilkakrotnie i próbowałem różnych systemów operacyjnych, nic nie pomogło. Mam zainstalowane wszystkie najnowsze sterowniki.

Tutaj podaję jego parametry:

Procesor: Intel i5 3470
Płyta główna: Gigabyte Z77M-D3H
RAM: Kingston 4GB/1333
HDD: WD5000AAKX
Zasilacz: OCZ 550W
Karta graficzna: Gigabyte GTX550 Ti 1GB

Tempteratury:
Karta graficzna: 32°C
Dysk twardy: 38°C
Procesor: 33°C

Napięcia:
CPU VCORE: 1.164V
DRAM: 1.524V

PS. Ze słuchawek wydobywa się dziwny, delikatny szmer. Używałem tych samym słuchawek na starym kompie i coś takiego nigdy wcześniej nie miało miejsca. Może to rzuci trochę więcej światła na tą całą sytuację.

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 30 10 2012 - 20:32

Komputer pewnie posiada gwarancję, jeżeli jest nowy to wysyłaj do na serwis i tyle.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zawieszanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych