Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy komputer - Proszę o sprawdzienie poprawności temperatur i napięc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 AdrianV2

AdrianV2

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 08 03 2014 - 12:22

Witam, mam nowy komputer którego specyfikacje podaje na samym dole , przeprowadziłem różne testy za pomocą programów HWMonitor czy też HD tune , i teraz proszę o analize osoby bardziej zaawansowane . Mianowicie na zdjęciu nr. 1 mam wszystkie okienka z programu HD tune proszę o sprawdzenie czy wszystko ok.  Zdjęcie nr. 2 przedstawia temperatury , przy AD1 są to temperatury zaraz po włączeniu komputera , natomiast AD2 są to temperatury po jednej godzinie pracy bez obciążenia  ( przeglądanie stron internetowych , oglądanie filmików na YouTube ) . Następnie zdjęcie nr. 3 przedstawia temperatury po jednej godzinie gry w rozdzielczości Full HD przy wszystkich ustawieniach grafiki na MAXX , gra w trybie Multiplayer z 12 graczami na mapie, gra to Sniper Ghost Warrior 1 (nie jest to jakaś nad wyraz wymagająca gra ale w Full HD potrafi zrobić swoje ) Posiadam obudowę Gladius X80 a ona ma regulator obrotów i wszystkie wentylatory jakie mam w obudowie są podpięte pod ten regulator , podczas grania był on również ustawiony na maksymalne obroty (oprócz podstawowych wentylatorów posiadam dwa dodatkowe ale takie tanie więc nawet jak są ustawione na max to i tak dają tylko leciutki powiew powietrza ) wentylatorów w obudowie jest 5 , trzy wciągające i dwa wyciągające. Dodam że po wyłączeniu gry , temperatura karty graficznej bardzo szybko spada do około 40 stopni (w ciągu kilku sekund po wyłączeniu  gry  z 66 stopni robi się około 40 ).  I ostatnie zdjęcie nr 4 przedstawia napięcie, chciałbym się dowiedzieć czy są one prawidłowe bo np. nie które z nich ( na zdjęciu zaznaczyłem je czerwoną kreską) cały czas skaczą  i nie wiem czy to normalne , tak samo jest z temperaturami rdzeniów procesora też ciągle skaczą tak +1 -1 stopień. Bardzo byłbym wdzięczny za jakieś odpowiedzi gdyż komputer był dość drogi i chce mieć pewność że wszystko jest w porządku. Dziękuje pozdrawiam. Sory zdjęcia nr 1 nie wrzuciłem bo się nie zmieściło , jak coś to zdjęcie tutaj -----------usunięte przez moderatora------------------

 

 

 

procesor  Intel i5 4670K 3.4 Ghz 6MB cache (nie podkręcony)

płyta główna  Asrock Z87 extreme 4

karta graficzna  Gigabyte GeForce GTX 770 2GB (nie podkręcona)

Chłodzenie CPU  thermaright  Macho BlackWhite 140mm

dysk twardy   seagate Baracuda 1TB 7200 obr/min

Zasilacz XFX Pro Series 550W


Załączone miniatury

  • zdjecie nr 3.png
  • zdjecie nr 2.png
  • zdjecie nr 4.png

Użytkownik Qauke edytował ten post 10 03 2014 - 19:58

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 08 03 2014 - 15:09

Wszystko jest OK temperatury w normie, a to że "skaczą" to niczym się nie przejmuj.PC nigdy nie będzie miał stałej temperatury pod obciążeniem więc spokojnie. HDD również OK. 

 

P.S. napięcie mierzy się miernikiem, a nie programem ;) Ale nie ma sensu sprawdzania czy są poprawne, zasilacz masz markowy więc podejrzewam że 100% będzie wszystko w porządku.



Użytkownik Qauke edytował ten post 08 03 2014 - 15:15

  • 0

#3 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 08 03 2014 - 16:03

Wszystko w normie nie wiem czego chcesz od tego sprzętu. Ciesz się i graj.


  • 0

#4 AdrianV2

AdrianV2

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 08 03 2014 - 18:13

Wszystko jest OK temperatury w normie, a to że "skaczą" to niczym się nie przejmuj.PC nigdy nie będzie miał stałej temperatury pod obciążeniem więc spokojnie. HDD również OK. 

 

Nawet jak jest w IDLE to też skaczą :P


  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 08 03 2014 - 19:04

I będą "skakać" nie będziesz miał nigdy stałej temperatury.
  • 0

#6 AdrianV2

AdrianV2

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 08 03 2014 - 21:43

Ok , dzięki wielkie. A mam jeszcze takie jedno pytanie bo  mi się teraz przypomniało że wyczytałem gdzieś ze ten zasilacz co mam nie jest kompatybilny z procesorami Haswell i nie obsługuje jakiś tam stanów uśpienie C7 i C9 czy jakoś tak, pisali tam że można to wyłączyć gdzieś w biosie tylko gdzie ??  Próbowałem go dać w stan uśpienia i działa , normalnie się uśpił i potem szybko wybudził więc nie wiem czy coś kombinować czy nie biggrin.png


  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 08 03 2014 - 22:36

Jak działa to po co? Ciesz się komputerem,jeżeli będzie się coś sypało. Pisz to spróbujemy rozwiązać Twój problem.
  • 0

#8 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 08 03 2014 - 22:43

Tam chodziło o głebokie stany uśpienia CPU tak aby pobieraj jeszcze mniej energii. Ale domyślnie te funkcje są i tak wyłączone...



  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych