Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy Komputer nie przechodzi testów stabilności


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 BitGamer

BitGamer

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 25 06 2010 - 20:34

Witam o to mój problem :

otóż wczoraj jak i dzis zwisł mi komp a raczej przy takiej konfiguracji nie powinno zajść
Stało sie to w momencie gdy grałem jakies 30 min w Metro 2033 potem włożyłem płytę z inna gra do napędu i i rzucałem na dysk w czasie zrzucania zwis i rest kompa i tak 2 razy w tej samej sytuacji i w tych samych okolicznościach .
Gralem 30 min potem przerzucalem gre na dysk przy tym sluchalem muzy po necie chodzilem i gadalem na gg i zwis
Spowodowane chyba jest to przegrzewaniem sie czegos na płycie głównej tak sądzę a ta płyta ma czujnik ze jak cos sie przegrzewa to rest tak mi sie wydaje ktos mi to mówił

dalsza część niżej

* Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3.2Ghz C3
* Chłodzenie: BOX
* Płyta główna: GIGABYTE GA-MA770T-UD3P
* Pamięć RAM: GOODRAM DDR3 4096MB PC1333 DUAL 2 x 2048 CL9
* Dysk twardy: SAMSUNG 500GB HD502HJ F3 7200 SATAII 16MB CACH
* Karta graficzna: Gainward GTX 260 Core 216 55 nm Golden Sample
* Nagrywarka DVD: Asus
* Obudowa: Thermaltake V3 Black Edition
Zasilacz CHIEFTEC GPS-550AB-A - 550 W

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Komp nie przechodzi testów Pirme95 i Hot test cpu czy jakos tak


Wgrałem nowy bios F8 z poziomu windowsa były zwiechy myszki jak nie wiem ale proces zakończył sie powodzeniem z moich obserwacji wynika ze chyba jest cos z procesorem smilies/sad.gif
ale system zawieszał by sie też w grach a nie tylko podczas pracy na windzie to cos jest nie tak po 1h gry nie ma zwisu temperatury w normie procek w stresie 55 stopni max nb jest ciepłe ale nie aż tak na Everescie pokazuje tylko dobre temperatury a na innych programach pokazuje 80 stopni na + bez przesady
1Sekcja zasilania nie nagrzewa sie az tak mocno
2 Nb da sie wytrzymac jak przykłada sie rękę
3 Radiator na procku w stresie w normie jest
4 Mostek południowy jest ok nie jest mocno nagrzany
5 Karta graficzna w stresie nagrzewa sie do 70 przy wiatrakach 40% jak dam wiatraki na szybie obroty to zbija temp o 10/15 stopni wiec jest ok nie ma zle

Memtest robi i nie ma błędów tylko robie ten z windy nie pro

co mam jeszcze sprawdzic

testow w Prime95 nie przechodzi
Hot CPU Tester Pro w benchmarku wysypał sie w połowie testu sprawdzal cos na procku o ile sie nie myle ...

Co robić panowie coś z napięciem ramu procka płyty czy cos nie wiem HELP zasilanie procka to 8 pinowa wtyczka
Zasilacz CHIEFTEC GPS-550AB-A - 550 W Posiadam ten zasilacz wiec mocy jest dość

co robić dalej ?



Mam pytanie jak rozpoznać zepsuty zasilacz ?

W Moim zasilaczy ten pstryczek do włączania i wyłączania nagrzewa się bardzo mocno czy to może być jakaś oznaka zepsutego zasilacza co może mieć konsekwencje w niestabilności systemu ?
Obudowa zasilacza jest średnio nagrzana dymu nie ma zapach normalny jak to od zasilacza choć raz zajechało mi spalenizną :) dodam że zasilacze nie jest nowy jest używany jakiś rok .

Użytkownik BitGamer edytował ten post 25 06 2010 - 20:36

  • 0

#2 BitGamer

BitGamer

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 06 2010 - 09:28

Help

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tylko czemu się tak dzieje że gry chodza normalnie a komputer nie przechodzi testów :) i w windzie się sypie
Może Procesor jest uwalony no 1 z rdzeni nie działa albo coś a w testach używa 4 rdzeni a w grach chyba tylko 2 te testy robiłem na grach

Kane and Lynch: Dead Man
Pentium 4 3.0GHz, 2GB RAM, karta graficzna 256MB (GeForce 6600 lub lepsza), 8GB na HDD, Windows XP SP2/Vista.
I
Divinity II: Ego Draconis
wymagania sprzętowe: Core 2 Duo 2.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 9 GB HDD, Windows XP/Vista

Wszystko na detalach max ile sie da rodzialka 1650 x 1050 max na mój monitor artefaktów brak zacięć brak

Mogę jeszcze zrobić screen w grze Metro 2033 na full detalach jak coś


do tego spadek pkt w 3dmartk.. z 16667 na 13693 cos jest nie tak i to bardzo komp kilka dni i juz problemy

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: niestabilność komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych