Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa nagrywarka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fareleczka

Fareleczka

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 05 2011 - 21:59

A wiec moj problem wyglada tak - kupilam nowa nagrywarke dvd zamontowalam ja. Otwiera sie zamyka jak klikam - norma. Tylko ze nie ma tego napedu w komputerze, tak jak by go nie bylo. Pewnie trzeba cos przestawic w biosie ale ja nawet nie wiem jak do niego wejsc wiec gdyby ktos byl na tyle mily i przedstawil mi jak dziecku w jaki sposob to zrobic byla bym bardzo wdzieczna :(

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 07 05 2011 - 23:37

Podaj jaką masz płytę główną, będzie wiadomo co za BIOS-a masz, po drugie jakie masz podpięte kable (taśmę) IDE ATA 33/66/100/133.
Podaj jaką masz nagrywarkę firma i model i czy to jest nagrywarka BOX (BOX to znaczy sprzęt z oprogramowaniem np. Nero 6/7/8/9.

  • 0

#3 kubek2232

kubek2232

    Stały użytkownik

  • 190 postów

Napisano 07 05 2011 - 23:40

do biosu sie wchodzi naciskając delete lub F12 przy stracie kompa, tam szukasz formuły Secondary IDE master lub podobnej
i ustawiasz tam CD-rom. chyba ze trzeba zworki przestawiac.
  • 0

#4 Fareleczka

Fareleczka

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 05 2011 - 07:53

plyta glowna to asus P5B-MX.
Pojecia nie mam jak ta tasma ktora ja podpielam sie nazywa ale pod najszersze wejscie ja podpielam. Nagrywarka BOX z Nero 9
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 08 05 2011 - 18:11

To w ASUS-ie klikasz w momencie pokazania się planszy Self Testu <DELETE> podświetlasz kursorem napis Standard CMOS Setup i patrzysz czy bios odczytuje nagrywarkę jak nie to klawisz <ESC> i wchodzisz pod BIOS Features Setup tam w opcji Boot Sequence musi być C, A (A to Flopy dysk czyli dyskietka jak jej nie masz to możesz usunąć znak A. W Boot Up Floppy Seek ma być Disabled. BIOS powinien właściwie ci z automatu odczytać że podłączyłaś nowe urządzenie i wskazać jakie.
Bo potem po tym jak BIOS odczyta nagrywarkę to z pod systemu np. Windowsa musisz zainstalować program Nero 9 wraz z wszystkimi opcjami oprócz LS/LD ale taką opcję jak InCD jest zalecane wtedy możesz np. płytę DVD8GB RW sformatować jako płytę CD i zapisać wszystkie dane nawet video filmy z pod systemu Windowsa. Bo system odczyta tak sformatowaną płytę DVD jako rozszerzoną płytę CD.
  • 0

#6 Fareleczka

Fareleczka

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 05 2011 - 23:15

wchodze w biosa ale nie mam tam tego. Dala bym screen ale mam internet jedynie na telefonie. Znalazlam w zakladkach biosa boot ale tam jest tylko boot device priority, boot settings configuration i security :(

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych