Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa nagrywarka SATA II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 24 04 2009 - 19:33

Dziś to znaczy 24-04-2009r, zakupiłem nagrywarkę: SAMSUNG SH-S223Q - 22x DVDRW DL, SATA, BOX, LightScribe.
Przyniosłem ja do domu podłączyłem /oczywiście jak zawsze coś brakowało/, tym razem brakowało kabla zasilającego SATA Power, na szczęście przy zasilaczu iBOX jest taka końcówka (wtyk) to odciąłem z odpowiednią długością wychodzących przewodów, znalazłem 4 styki męskie oraz odpowiedni wtyk odpowiednio styki polutowałem zainstalowałem w moleksie pod piołem. A wzorcem do prawidłowego zlutowania i podpięcia był wtyk SATA Power z twardego dysku. Jak już wszystko było podpięte włączyłem komputer wszedłem w BIOS-a sprawdziłem czy wykrywa patrzę a tu jest tak 2 nagrywarka 3 dysk twardy oczywiście 1 i 2 to gniazda IDE, 2 i 3 to SATA II. Co ciekawe pisze 2 nagrywarka Master i 3 dysk twardy Master. Tu zaczynają się schody po restarcie komputera wgrywa się wszystko OK a wiec cały system i reszta świata. Wkładam płytę z Nero 8 ciesząc się jak dziki błyskotką, mam za 25zł Nero 8. Bo tak taka nagrywarka kosztuje 115zł a taka bez niczego nawet nie ma tam instrukcji czy śrubek, nie wspominając o kabelkach cena 90zł. A więc wkładam płytę z programem a tu cyk ekran gaśnie i zaczyna się RESTART z SelfTestem i tak dalej, klikam zgodnie z podpowiedzią że jak kliknę na klawisz czytana będzie pierwsza nagrywarka a tu nic czyta z twardego.
Nadmieniam że ja mam na stałe ustawione tak że w momęcie uruchomienia komputera w pewnym momęcie pokazje się informacja że jak kliknę klawisz (obojętnie jaki ) to będzie odczyt informacji/danych z nagrywarki/płyty.
I ko jest na tyle mądry i podpowie mi co było przyczyną że tak zachowywała się nagrywarka. Że zamiast po włożeniu płyty (orginał) z jakimiś danymi kóre z regóły otwierają się w opcji Autootwarzanie, nawet z pod Start/Mój komputer/ czyli odczyt pojedynczego pliku nie można przeprowadzić. W momęcie kliknięcia na opcję Otwórz, zaczyna się restart komputera.
Oczywiście już tej nagrywarki nie mam, poszedłem wymieniłem na nagrywarkę z gniazdem IDE i niestety bez LS, i bez Nero 8 B) , ale za to wrszczie mogę odczytać wszystkie płyty jakie mam zapisane a tak doszło już że poprzednia nagrywarka ( wszystkie tej samej firmy), nie była w stanie odczytać 70% moich płyt. Nawet oryginału np. Stawka wieksza niż życie.
A więc zwracam się do wszystkich co coś mogą w teym temacie się wypowiedzieć (nie chodzi dlaczego stara nagrywarka nie odczytywała płyt, sam wiem jedna z przyczyn to papierosy).

  • 0

#2 hary

hary

    The Untouchable

  • 791 postów

Napisano 27 04 2009 - 13:08

A więc zwracam się do wszystkich co coś mogą w teym temacie się wypowiedzieć (nie chodzi dlaczego stara nagrywarka nie odczytywała płyt, sam wiem jedna z przyczyn to papierosy).


Rozpisałeś się w tym temacie wiec chyba nie ma czego dodawać, ciesz się że wszystko chodzi.

Nie świruj, że nagrywarka zepsuła Ci się przez papierosy... heh heh Chyba dmuchałeś na tą nagrywarkę...

  • 0

#3 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 27 04 2009 - 14:42

Czyli z tego co zrozumiałem to kiedy już zamontowałeś nagrywarkę , komputer się włączył normalnie , tak ?
I potem jak chciałeś zainstalować Nero to wtedy był restart ?

Może spróbuj z inną wersją tego programu np. 7 czy 9
Albo alternatywny program
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=cd...2s&oq=CD+br
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 27 04 2009 - 17:43

Jeśli chodzi o to że nagrywarka po pewnym czasie odczytuje coraz mniej płyt, nie oznacza że to pada laser czy czujnik. Czyli że coraz słabszy jest promień lasera pod wpływem zużycia się lasera lub foto czujnika/czytnika. Jedynie co ma wpływ na laser i czujnik w tak krótkim czasie użytkowania to zabrudzenie się powierzchni lasera i światłoczułej powierzchni foto czujnika/czytnika. Piszą na różnych forach o czyszczeniu lasera bibułką papierosową zwilżoną spirytusem i to jest połowa prawdy druga to ta że powierzchnia foto czujnika też się brudzi.
Wniosek jak ci nagrywarka zaczyna coraz mniej płyt odczytywać należy przeprowadzić konserwację lasera i foto czujnika/czytnika. Gwarantuję że nagrywarka zacznie z powrotem czytać prawie wszystkie płyty.

Nie świruj, że nagrywarka zepsuła Ci się przez papierosy... heh heh Chyba dmuchałeś na tą nagrywarkę...

No lubię harego, ma poczucie humoru B) , ale proponuję przenieść komputer do pomieszczenia gdzie przebywają osoby palące tytoń. Już w latach 70 konstruktorzy komputerów oraz tamtejsi użytkownicy doszli do wniosku na podstawie przeprowadzanych napraw i konserwacji sprzętu elektronicznego że na żywotność użytkowanego sprzętu ma wpływ otoczenie. A dokładnie jego jakość, czyli przestrzegania następujących warunków, czystość pomieszczenia a więc instalacja odpowiednich filtów powietrza, i nie palenie tytoniu, a nawet zakaz sporzywania wszelkich artykułów sporzywczych. Weźcie powieście sobie pod sufitem np. poczepcie do lampy kawałek białego papieru i zapalcie papierosa już po jednym dniu wam papier zrzółknie a co dopiero po miesiącu i wcale dmuchać na niego nie musicie. Ja palę papierosy i wiem gdzie może osiąść dym papierosowy wszędzie nawet tam gdzie wydawało by się że nie ma dostęu.
To jest moje twierdzenie poparte przez producenta urządzeń elektronicznych oraz tych co zajmują się serwisem a tagże mam doświadczenie z mego podwórka.

Co do instalacji nagrywarki z SATA II to po podłączeniu prawidłowa samo automatycznie powinno się ustawić, Master, Slawe, a jak mam w BIOS-ie ustawioną nagrywarkę to nie powinno być tak że jaką kolwiek włożę płytę. To zamias nastaspić autoodczyt programu/zawartości płyty to powstaje reset i ponowny odczyt Self Testu i odczycie systemu. Nawet jak klikam na klawisz by odczyt odbył się z płyty to nie wykonuje tej operacji tylko czyta system z dysku twardego. I próbowałem z Nero 6 i Nero 8 jakie było dołączone do nagrywarki.
BIOS wykrywa nagrywarkę ale nie ustawia Master, Slawe. Nadmieniam nagrywarka oznaczona została jako nr.2 a dysk twardy jako nr.3

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych