Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa karta graficzna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Wroobson99

Wroobson99

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 09 04 2016 - 09:28

Witam. Planuje wymienić moją starą karte graficzną w komputerze ponieważ od dłuższego czasu strasznie hałasuje.
Chciałbym również aby karta była zdolna we współpracy z xeonem/core2quadem (którego jeszcze dokupię)
i 4GB ramu poradzić sobie z grami typu FIFA16, CS:GO, LOL. Oczywiście zadowalałoby mnie 60FPS, gram na małym
monitorze w rozdzielczości 1360x766.
Oto specyfikacja komputera:
procesor dual core E6300 2,8Ghz
płyta główna Asus P5KPL SE
pamięć ram DDR2 4GB 800Mhz CL5
karta graficzna Asus GT220 1GB DDR2
zasilacz Logic 400W
Dodam jeszcze że zasilacz jest już bardzo stary i nie posiada kabelka zasilającego dla karty graficznej,
pozostaje tylko bezpośrednie podłączenie karty do płyty głównej. Nie chcę wymieniać zasilacza ponieważ
jest to mój drugi komputer zastępczy i nie bardzo chcę inwestować w niego większych pieniędzy. Na kartę mogę wydać 150, maks 200zł.

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 16 04 2016 - 10:58

Przy tej atrapie zasilacza nie ryzykowałbym z jakąkolwiek kartą za 200zł bo te używane to często grzałki które wymagają podłączenia dodatkowego zasilania i czerpią dość dużo prądu (w porównaniu do obecnej GT220) czego ten "zasilacz" nie zapewni. Stąd po pewnym czasie mogą zacząć się problemy w stylu karta może się uszkodzić lub najgorsze spalić. 

Sugeruję kupno czegoś w stylu GT430 lub GT440 ewentualnie nowsze GT630/GT640. Karty nowsze ale do 200zł chyba spokojnie je kupisz/wylicytujesz i nie potrzebują mocnych zasilaczy, czerpią energię ze slotu. Komputer i tak będzie szybki jak jego najwolniejszy podzespół, więc po wymianie karty poprawy fpsów się nie spodziewaj - bez wymiany procesora ich nie przybędzie. Gry MMO i wszelakie FPSy w multi siedzą głównie na procesorze i to od jego szybkości/wydajności zależy jak dużo klatek PC wyciągnie. Dlatego zacząłbym od wymiany CPU na najszybszy jaki obsłuży płyta z 2 jajowców E8600 3.3GHz - dostępne za grosze.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych