Skocz do zawartości


Zdjęcie

Notebook do 4 000 - 4 500 zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Radeg

Radeg

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 26 10 2012 - 03:44

Witam serdecznie.
Ostatnimi czasy powoli przymierzam się do kupna Notebooka. Niestety, moja wiedza odnośnie specyfikacji sprzętu, zwłaszcza w tej dziedzinie, jest niska, dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą do mądrzejszych o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu.

Otóż jestem programistą, jest to moja praca, ale lubię czasami się rozerwać i pograć w nowsze lub starsze gry, obejrzeć ciekawy film, a w czasie wolnym tworzyć dla relaksu grafiki oraz modelować ciekawe figury 3D w Blenderze, lub 3DS Max, dlatego myślę, że ciut wyższe parametry tu nie zaszkodzą. Napiszę więc jakich czynników bym wymagał:
→ Rozdzielczość co najmniej 1920 x 1080, co najwyżej 1920 x 1200.
→ RAM co najmniej 8 GB, co najwyżej 16 GB.
→ Dysk co najmniej 500 GB, co najwyżej 1 TB.
→ Marka... No cóż, wszyscy polecają DELL, ale bardzo chętnie przyjrzę się także innym, jeśli będą ciekawe.
→ Nie mam pojęcia, czy jest jakiś konkretny system na sztywno dołączany do modeli, ale jeśli tak jest, to to musi być jakiś Windows w wersji co najmniej Professional ze względu na to, że niektóre programy, które jestem zmuszony używać, działają TYLKO I WYŁĄCZNIE na takiej lub wyższej wersji.

Jeśli chodzi zaś o procesor, tutaj dokładnie nie jestem zorientowany, ale polecano mi i7 3612QM, natomiast co do kart graficznych nie mam w tym temacie zielonego pojęcia.

Czytałem dobre opinie o Vostro (tym największym), oraz o Dell 15R. Chciałbym się więc zapytać co Wy, drodzy forumowicze, o tym myślicie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc oraz poświęcony czas.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: laptop od 4000 do 4999zł



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych