Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nokia e50


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 23 05 2008 - 10:37

Nokia e50 – recenzja



Nokia od lat jest liderem na rynku telefonów komórkowych, chociaz ostatnimi czasy inne firmy zaczynają ją doganiać. Jest jednak coś, czego inni producenci Nokii mogą zazdrościć – telefony biznesowe. Wszystko zaczęło się od modelu 6310i, który był ogromnym hitem. Bardzo długo działająca bateria, ogromna funkcjonalność (jak na tamte czasy) oraz jakość wykonania sprawiły, że nie wstydził się ten, kto był w posiadaniu tego modelu.

Następca:


Takim następcą jest właśnie model e50, który jest nazywany mianem telefonu biznesowego. Dlaczego tak jest? O tym za chwilę. W dniu dzisiejszym Nokia e50 nie jest nowością na rynku, ale z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że dorównuje niektórym nowszym konkurentom.

Wyposażenie:

Przy zakupie tego telefonu stajemy się posiadaczami:

1. Jakże zgrabnego pudełka w kształcie prostopadłościanu ;]
2. Malutkiej i leciutkiej, ale sprawnej i bardzo szybkiej ładowarki,
3. Monofonicznego zestawu słuchawkowego
4. Kabla USB
5. Przejściówki, która umożliwi nam ładowanie telefonu starszymi ładowarkami (z grubszą końcówką)
6. Płyty CD z oprogramowaniem
7. Kilku papierków: gwarancja, instrukcja, ulotki


Aspekty techniczne:

Nie ma sensu podawać chyba wszystkich funcji i parametrów telefonu, dlatego podam tylko te, które uważam za ważne.

Wyświetlacz: 262000 kolorów 240x320 px
Standardowa bateria 970 mAh
Wbudowana pamięć 70 MB
Rozszerzenie pamięci karta microSD do 2 GB
System operacyjny Symbian OS 9.1
Komunikacja kabel USB, bluetooth, IrDA
Aparat fotograficzny 1,3 Mpx


Obudowa:

Figura e50 podobna jest do swojej poprzedniczki 6310i, podłużna, smukła, wygodna.
Metalowa obudowa dodaje odczucia jakości i trwałości wykonania. Wygodnie umieszczone klawisze powodują, że praca z tym telefonem to przyjemność. Do joysticka (chyba jak przy każdyme telefonie) trzeba się przyzwyczaić. Jedynym mankamentem obudowy jest to, że po jakimś czasie lekko sciera się lakier na klawiszach.

Ocena obudowy: 5+/6

Wytrzymałość:

Przy wytrzymałości uwzględniam zarówno wytrzymałość na czynniki atmosferyczne, wytrzymałość baterii jak i wytrzymałość na czynniki fizyczne.

Jeśli mowa o baterii to standardowy akumulator spokojnie wystarcza na 3-5 dni bez ładowania przy kilku rozmowach, wysyłaniu smsów, przeglądaniu internetu oraz robieniu zdjęć.
Metalowa obudowa idealnie chroni wewnętrzne części naszej komórki. Pył i kurz nie przedostają się do środka. Przeprowadziłem nawet (niechciany) test zalewania wodą. Telefon zanurkował na głębokość pól metra w jeziorze. Nie wyłączył się w ogóle, wystarczyło wytrzeć go z zewnątrz, woda nie dostała się do środka pomimo około półminutowej kąpieli.
Uszkodzenia mechaniczne również są amortyzowane przez obudowę idealnie. Mimo kilku upadków na chodnik telefon się nie rozkłada na części pierwsze, obudowa (w przeciwieństwie do plastików) nie pęka. Jedyne co się dzieje, to rysowanie. Nie denerwuje ono tak bardzo, ponieważ na warstwie metalu rysy są widoczne tylko przy lepszym przyjrzeniu się.

Ocena wytrzymałości 5+/6

Funkcjonalność:

System operacyjny jakim jest symbian oferuje naprawdę duże możliości. Główne, jakie wydają mi się ważne i najczęsciej używane to:

1. Pakiet QuickOffice, który umożliwia otwieranie plików Worda, Excela oraz Power Pointa
2. Przeglądarka plików PDF
3. Program zip, dzięki, któremu mamy możliwość rozpakowywania archiwum Zip lub Rar
4. Możliwość korzystania z telefonu jako GPS (należy dokupić nadajnik)
5. Możliwość wgrania najróżniejszych aplikacji personizujących nasz telefon (wystarczy zajrzeć tutaj

Jedynym mankamentem w tej kwestii może być to, że aparat fotograficzny ma tylko 1,3 Mpx, ale osobiście uważam, że nie jest to wada.
Do robienia zdjęć są aparaty a nie komórki ;]

Ocena funkcjonalności: 5+/6

Podsumowanie:

Jak wynika z oceny ( średnia 5+/6) telefon jest niedoskonały (ponieważ takiego telefonu chyba nigdy nie będzie.
Zawsze znajdzie się coś, co przeszkadza, coś czego brakuje, coś czego jest za dużo.
Mimo niedoskonałości tego telefonu uważam, że jest godnym następcą Nokii 6310i a nawet wydaje mi się, że przerosła go.
Obecnie ceny są naprawde niskie więc z przyjemnością polecam ten telefonik:)

Pozdrawiam

  • 0

#2 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 23 05 2008 - 12:52

Przyznam szczerze, że brakuje mi tutaj jakichś zdjęć.. Byłbyś w stanie je dodać? ;]

  • 0

#3 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 23 05 2008 - 20:58

Tak jak wstawienie zdjęć robionych aparatem z tej nokii to nie problem tak zdjęcia samego telefonu to już trudniejsza sprawa.
Po prostu nie jestem posiadaczem dobrego aparatu cyfrowego, zeby takowe zrobic (postaram sie cos skombinować i pstryknac fotki ;] )
Natomiast nie chcę dodawać zdjęć dostępnych w necie bo tak naprawdę to wystarczy wpisać w google e50 i obejrzec
(oczywiscie jesli takie fotki tez moga byc to moge dorzucic xD )

Widzialem rowniez post Jotgie'go (sorki, jesli zle odmienilem...) i ja naprzyklad moge stwierdzic, ze nokie sa najlepsze,
ale klotnia nie ma sensu, bo kazdy ma swoj gust, przyzwyczajenia i tego sie nie zmieni.
Poza tym mam ten telefon prawie dwa lata i między innymi dlatego postanowiłem napisać jego recenzje,
bo znam go na wylot, dobrze mi sluzy i w ciągu tego okresu musialem go resetowac (wyciagnac baterie, bo sie zawiesil)
maksymalnie 5 razy co jest naprawde dobrym wynikiem na tak dlugi okres.

Dziekuje za uwage z mojej strony tyle xD

@Ziele, jezeli jeszcze jakies uwagi albo propozycje, to prosze na PW jesli mozna... Dzieki ;]
  • 0

#4 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 23 05 2008 - 23:02

Ja dodam. Ale zdjęcia Z telefonu a nie ... telefonu:

http://picasaweb.google.pl/kosztorys/NokiaE50_vs_SEK750i
Dodam, że po tygodniowym używaniu Nokii E50 (narzuconej mi służbowo) wróciłem do mojego 2,5 rocznego SE K750i (właściwie D750i ale to to samo) (zdejmując SIMLOCKA) gdyż uznałem, że to zdecydowanie lepszy telefon...


PS. Nie bardzo rozumiem, czemu mój post jest notorycznie wyrzucany do kosza... Zmieniły się jakieś zadady na forum?!
  • 0

#5 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 24 05 2008 - 01:09

Jako autor tematu (mam nadzieje, ze mam do tego prawo) prosze o nie usuwanie postu uzytkownika Jotgie
poniewaz, prawdopodnie ukazuje on realnie rzedstawione zdjecia z e50
z gory dziekuje

pozdrawiam

edit: Jotgie, jeżeli możesz to uzasadnij dlaczego przeniosłeś się z e50 na SEk750i, albo napisz własną recenzję
chętnie poczytam ;]
  • 0

#6 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 07 11 2008 - 22:41

Beznadziejna recenzja, kompletnie nic z niej nie wynika.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych