Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nokia 5300 problem z ładowaniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 rooski

rooski

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 23 02 2009 - 17:12

Witam wszystkich forumowiczów. Problem jak w temacie. Podłączam telefon Nokia 5300(bez karty sim) do ładowarki i:
-wyświetlacz reaguje jak w przypadku poprawnego podłączenia - zaświeca się
-pokazuje się komunikat "ładowanie baterii w toku"
-ikonka baterii zachowuje się jak podaczas ładowania

ale niestety bateria wcale się nie ładuje. Nie jest to oryginalna bat tylko produkt firmy FOREVER Li-ion 3.6v 800mAh, wkładałem także oryginalną bat z nokii 6020 i dzieje się tak samo(ale w 6020 obie baterie ładuję się ok). Co może być tego powodem?? Spotkał się już ktoś z takim problemem? Ile może kosztować naprawa? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam. Rooski.

  • 0

#2 SpecGSM

SpecGSM

    user

  • 404 postów

Napisano 24 02 2009 - 01:18

Do wymiany układ BGA który nazywa się Tahvo. Koszt naprawy nie więcej niż 70 zł.

Jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam /Naprawy-Telefon...owo-t33563/

  • 0

#3 rooski

rooski

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 24 02 2009 - 13:49

poczytałem na innych forach i to najprawdopobobniej tahvo. Tel został dziś rozebrany i chyba tahvo było już wymieniane. a tak w ogole jak ja wyciagnac? Jest na wcisk jak procki w pc czy wlutowane? W około widać drobne zacieki z kalafonii. i które tahvo dokładnie tam wchodzi?
  • 0

#4 SpecGSM

SpecGSM

    user

  • 404 postów

Napisano 24 02 2009 - 18:19

Uklad BGA lutowany na miniaturowych kulkach, na 99% to to inna usterka moze byc uszkodzony termistor, ale to się zdarza rzadko i troche inaczej objawia
  • 0

#5 rooski

rooski

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 24 02 2009 - 20:19

powiedz mi jeszcze czy wystarczy mi do tego lutownica "hot-air"? Mam do takiej dostęp w pracy.

http://www.youtube.com/watch?v=S2DcXuCrWDE...laynext_from=PL

chodzi mi o coś mniej więcej takiego. Z tym że mam do tego takie specialne "lejki" żeby nic w około się nie smażyło. Więc podgrzewam tahvo, czekam az zacznie odchodzić i ściągam pensetą, czy tak? Potem już tylko biorę nowe i odpowiedno przykładam. Przygrzewam dociskam i hula? pytam bo kiedyś sam sobie wymieniłem scalaka w mp3 i wyglądało to mniej więcej w ten sposób.
  • 0

#6 rooski

rooski

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 05 10 2009 - 20:42

Witam ponownie!
Panowie poszukuje tzw manuala albo jak kto woli serwisówki do nokii 5300. Niestety dzisiaj google niejest moim przyjacielem więc jak ktoś mógłby pomóc to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam. rooski
  • 0

#7 rooski

rooski

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 08 10 2009 - 18:08

Witam ponownie!
Panowie poszukuje tzw manuala albo jak kto woli serwisówki do nokii 5300. Niestety dzisiaj google niejest moim przyjacielem więc jak ktoś mógłby pomóc to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam. rooski



generalnie chodzi o to że po wymianie tahvo tel niechce się włączyć... pomoże ktoś?

ok. prawie. Po wygrzaniu na lutownicy bga tel się załącza ale dalej nie ładuje. Co więcej juz nawet tego nie sygnalizuje... co teraz?
  • 0

#8 SpecGSM

SpecGSM

    user

  • 404 postów

Napisano 11 10 2009 - 22:39

Brak reakcji na ładowarkę wskazuje na to że coś jest na drodze od złącza do tahvo. Może urwałeś jakieś pola pod Tahvo ? albo poprzesuwałeś jakieś elementy ? W tym przypadku trzeba by było wziaść schemat i miernik i sprawdzać po kolei zaczynając od bezpiecznika po diodę zenera i parę innych elementów na końcu sprawdzić czy jest przejście pod tahvo.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych