Skocz do zawartości


Zdjęcie

No ciekawe... Laptop z Sata, bez floppa a instalacja WinXp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 fdx

fdx

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 19 01 2007 - 01:50

Witam
mam twardy orzech do zgryzienia...

Znajomy chcial sobie zainstalowac na nowo windowsa, zlecil to zadanie nieodpowiedniej osobie niestety...

Jest to laptop HP - Compaq NX7400

Powinien miec partycje z instalka windowsa XP, niestety wszystkie partycje z dysku zostaly usuniete.

Przy probie instalacji windowsa xp z plyty nie widzi dysku SATA, laptop nie ma wbudowanej stacji dyskietek, po podlaczeniu takiej na usb mozna wystartowac system z dyskietki startowej np. windowsa 98 czy me. Tak tez zrobilem i utworzylem partycje, po czym je sformatowalem w Fat 32 uzywajac ranish partition managera.

Mam dyskietke ze sterownikami do SATA...

Podczas instalacji windowsa stacja dyskietek nie jest widziana... system nie wczytal jeszcze sterownikow do usb...

Zatem instalacja windowsa xp niewykonalna.

Znajomy wczesniej utworzyl zapasowa kopie systemu za pomoca programu dostarczonego przez HP. Program ten mozna uruchomic jedynie w windowsie i to majac zainstalowane sterowniki do karty graficznej gdyz wymaga przynajmniej 800/600... Po prostu super program do przywracania systemu w przypadku awarii.
Plyty z kopia zapasowa nie sa bootowalne...

Zaistalowalem windowsa 98se (bez zadnego problemu widzi dysk i nie potrzebuje sterownikow sata) niestety nie ma do tego zadnego wsparcia w stylu sterowniki, a wiec uzycie programu do przywracania kopii zapasowej systemu HP przy 640/480 i 16 kolorach odpada...

Nie moge takze podlaczyc dysku z laptopa do pc gdyz nie mam przejsciowki SATA-laptop - ide, usb czy cokolwiek...

Podlaczylem inny dysk na usb na ktory zrobilem przywracanie systemu programem HP, laptop ma mozliwosc bootowania z dysku usb jednak pojawia sie informacja ze dysk ten nie jest bootowalny, mialem zamiar pod win 98(zainstalowany na laptopie na partycji D) skopiowac po prostu przywrocony system na partycje C w laptopie, jednak jesli nie jest ona bootowalna to musialbym zrobic fixmbr z konsoli odzyskiwania z plyty instalacyjnej windowsa XP, a bez sterownikow do Sata tego sie nie da i wracam do punktu wyjscia.

I teraz licze na jakiej pomysly forumowiczow.... bo ja swoje wyczerpalem.
(serwisem komputerowym zajmuje sie od 7 lat a przy tym lapciaku rece mi opadaja).

A jesli zawieruszy sie tu jakis "expert microsoftu" moze powie mi jak to jest ze Dos, windows 98, Me widza ta partycje i nie ma problemu zeby na niej zainstalowac system a win 2000 i Xp nie...

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 19 01 2007 - 12:45

Najprościej będzie według mnie zainstalować Windows 98, a następnie z poziomy Windows 98 rozpocząć instalacje Windows XP - nie uaktualnienie! Windows 98 - potem ręcznie usuwamy, nie zpaominając o fakcie aby Windows XP zainstalować w innym folderze niż: /Windows.

  • 0

#3 fdx

fdx

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 19 01 2007 - 13:25

Na forum IDG poradzono mi zebym zintegrowal sterowniki z instalacja winXP za pomoca programu nLite. Tak tez zrobilem i jestem teraz w polowie instalacji.

Informacje dla nieszczesnikow w podobnej sytuacji: link do dobrego opisu programu nLite i jego mozliwosci:
http://www.purepc.pl/node/881

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych