Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieudana próba instalacji SP2 do Visty - Błąd: ERROR_SERVICE_DOES_NOT_EXIST(0x80070424)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 DżejuSS

DżejuSS

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 10 07 2009 - 18:25

Witam serdecznie. Mam spory problem z instalacją SP2 na mojej Viście x64, Otóż przy próbie instalacji (czy to przez Windows Update, czy też przez pobrany przeze mnie plik) pojawia się komunikat błędu: "Określona usługa nie istnieje jako usługa zainstalowana" "Błąd: ERROR_SERVICE_DOES_NOT_EXIST(0x80070424)". Domyślam się, ze jest to wina którejś z usług, którą kiedyś, w celu przyspieszenia systemu, wyłączyłem. Było to już dawno temu, wyłączałem usługi wg poradnika znalezionego gdzieś w internecie, co przyniosło znikome (jeśli w ogóle jakieś) efekty. Proszę o pomoc. Szukałem informacji w Google, ale niestety nic nie znalazłem...

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 10 07 2009 - 19:59

Start >> Uruchom >> services.msc

W usługach odnajdź Usługa inteligentnego transferu w tle, kliknij dwa razy i Typ uruchomienia ustaw Automatyczny.
Sprawdź tez uslugę Aktualizacje automatyczne, tez ustaw na Automatyczny.

Jak nie pomoże to
http://groups.google.com/group/microsoft.p...b41afaaf1647b72

  • 0

#3 DżejuSS

DżejuSS

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 10 07 2009 - 22:56

A więc tak:
Usługa inteligentnego transferu w tle była uruchomiona (Automatycznie)
Usługi Aktualizacje automatyczne nie znalazłem, aczkolwiek znalazłem Windows Update i zmieniłem z "Automatycznie z opóźnieniem" na Automatycznie. Następnie wszedłem na stronę do której link podałeś, utworzyłem plik .bat z podaną zawartością, odpaliłem (proces trwał kilka sekund, po czym okienko się zamknęło) i problem nadal istnieje :)
  • 0

#4 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 14 07 2009 - 16:16

Żeby dało się zainstalować SP2 potrzeba pliku trustedInstaller.exe
Sprawdź czy go masz , często avast uważa go za trojana i go usuwa :/
Jego lokalizacja to chyba \Windows\servicing\TrustedInstaller.exe ale nie wiem dokładnie bo nie siedzę teraz na viście

Jeśli go nie masz to napraw vistę
(startujesz komputer z płyty i w pierwszym ekranie "napraw komputer" )
Dołączona grafika

O odzyskiwaniu poczytaj więcej tu
http://windowshelp.microsoft.com/Windows/p...f4be5e1045.mspx
  • 0

#5 DżejuSS

DżejuSS

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 15 07 2009 - 21:50

No to przynajmniej wiem na czym stoję :) Tak, brakuje tego pliku i, z tego co czytałem na forach, to jego brak wywołuje właśnie ów kod błędu. Teraz pozostaje mi tylko go przywrócić. Po uruchomieniu z płytki, klikam napraw i jedyną opcją która wchodzi w grę (Skoro komputer się uruchamia, pierwsze opcja odpada. Nie robiłem punktu przywracania, a nawet jeśli, to nie wiem kiedy plik został usunięty) jest wiersz poleceń. Spróbowałem CHKDSK f: /r jednak nie przyniosło to żadnych efektów. Teraz biorę się za przeszukiwanie sieci, bo widzę, że kilka osób miało już podobny problem. Oczywiście jeśli ktoś wie jak go przywrócić, to proszę pisać :)
  • 0

#6 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 15 07 2009 - 22:26

Wybierz opcje napraw komputer,To co ze się uruchamia ale ta opcja powinna przywrócić ów plik.
  • 0

#7 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 15 07 2009 - 22:37

W XP pojedyńczy plik można było kopiować poleceniem expand np
expand i:\aaa.ex_ c:\windows\aaa.exe
gdzie i:\ to ścieżka do pliku na płycie, a c:\winsows\ to ścieżka gdzie ma być wypakowany plik.

Tak więc w Viście pewnie jest podobnie, jak nie tak samo.
  • 0

#8 DżejuSS

DżejuSS

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 15 07 2009 - 23:14

@rafal194 Niestety nie ma żadnych efektów. Komunikat poinformował mnie, że nie można odnaleźć problemów z uruchamianiem.
@eunstachy Próbowałem użyć tej komendy, ale bezskutecznie. Być może została zmieniona, bądź nie umiem jej użyć.

Pomyślałem sobie, że skoro mam Windows 7 x64 na innej partycji to po prostu przerzucę ten plik do katalogu Visty i być może spasuje. Niestety nie mam uprawnień. "Przejmowanie na własność pliku lub folderu w systemie Windows Vista" nie zadziałało. Wie ktoś jak mam to skopiować?
  • 0

#9 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 16 07 2009 - 07:48

Może porostu z Windows 7 też nie pasuje.Dobrze nadawałeś sobie prawa do tego folderu
Tu masz link do wersji z Visty Ultimate 64 >>Pobierz<<
Tu masz podobny temat >>Strona<<
Nadawanie praw do folderów >>link<<
  • 0

#10 DżejuSS

DżejuSS

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 16 07 2009 - 13:30

W końcu udało mi się go podmienić, a właściwie wkleić, jednak nic to nie dało. W procesach nie ma TrustedInstaller.exe (pewnie powinien być, choć nie jestem pewien), a uruchomienie poprzez dwukrotne kliknięcie ikony pliku, powoduje kilkusekundowe włączenie tego procesu i natychmiastowe wyłączenie. Oczywiście instalator wywala ten sam kod błędu. Musi istnieć jakiś sposób na włączenie TrustedInstaller'a, choć na tej stronce, do której link podałeś, pisze, że wystarczy tylko podmienić plik...
  • 0

#11 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 16 07 2009 - 17:12

A przed wklejeniem go nadawałeś sobie jakieś prawa dostępu?.Jak tak to cofnij je po skopiowaniu.Może głupia podpowiedz ale można sprawdzić.

  • 0

#12 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 17 07 2009 - 13:06

W końcu udało mi się go podmienić, a właściwie wkleić, jednak nic to nie dało. W procesach nie ma TrustedInstaller.exe (pewnie powinien być, choć nie jestem pewien), a uruchomienie poprzez dwukrotne kliknięcie ikony pliku, powoduje kilkusekundowe włączenie tego procesu i natychmiastowe wyłączenie. Oczywiście instalator wywala ten sam kod błędu. Musi istnieć jakiś sposób na włączenie TrustedInstaller'a, choć na tej stronce, do której link podałeś, pisze, że wystarczy tylko podmienić plik...



Ale wrzuciłeś go do \Windows\servicing\TrustedInstaller.exe ?
Jak szukałeś czy jest ten plik na twoim kompie ??

  • 0

#13 DżejuSS

DżejuSS

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 17 07 2009 - 18:57

@rafal194 Jeśli chodzi o prawa dostępu, to przywróciłem domyślnie zaraz po wykonaniu operacji podmiany.
@macsch15 Tak wrzuciłem go do C:\Windows\servicing\. Zresztą w Windows 7 znajduje się on w takim samym katalogu. Jeśli chodzi o szukanie to najpierw wykonałem wyszukiwanie z włączeniem odpowiednich funkcji (Szukaj w folderach systemowych i ukrytych, lub coś podobnego) znalazłem tylko jeden taki plik znajdujący się na partycji Windows 7. Później wszedłem do tego folderu (wcześniej w opcjach folderów zaznaczyłem pokaż piki ukryte i systemowe) i też go nie było... :)
  • 0

#14 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 18 07 2009 - 12:05

To spróbuj naprawić vistę, już pisałem w #4 poście jak :)
  • 0

#15 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 18 07 2009 - 17:28

Pisał ze już tak robił ale czy dobrze.Jak chcesz aby było dobrze zrób formata.
  • 0

#16 DżejuSS

DżejuSS

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 18 07 2009 - 17:51

Oj, chyba tak jak mówisz, trzeba będzie sformatować dysk, tym bardziej, że po zastosowaniu wskazówek od Pana z Microsoftu, już żadne aktualizacje nie chcą się instalować :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych