Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nietypowy problem z myszka


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 lyft

lyft

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 31 03 2009 - 18:14

Witajcie,
uzywam myszki Logitech Cordless Rechargeable Optical Mouse.
Problem lezy najprawdopodobniej w winie samej myszy, bo na drugim systemie wszystko jest tak samo. Myszka nie zaliczyla zadnych upadkow a problem pojawil sie z nikad.
Problem dotyczy WYLACZNIE lewego przycisku myszy. Mianowicie przy dluzszym przytrzymaniu reakcja jest double-click. Niestety to "dluzsze" przytrzymanie to normalne klikniecie. By myszka zachowala sie normalnie trzeba bardzo szybko wcisnac przycisk.
Nawet sobie nie wyobrazacie jak to utrudnia uzytkowanie komputera.
Co do gwarancji: mysz wraz z klawiatura (pozadany uklad AZERTY) zostaly kupione we francji. Wydaje mi sie, ze nie mam paragonu, ale tak czy siak watpie, ze moglaby zostac naprawiona w Polsce.
Macie jakies pomysly jak to naprawic? Moze jakis maly programik skorygowalby wady techiczne? Nie chcialbym wymieniac myszki, bo ten Logitech ma stacje dokujaca co sprawia, ze nie trzeba wymieniac baterii.

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 31 03 2009 - 19:34

Panel sterowania->Mysz->Właściwości->Szybkość dwukrotnego kliknięcia. Jakich sterowników używasz?
Sprawdź kalibrację myszy - jest taka opcja w sterownikach. Ja niestety dysponuję tylko starszym modelem myszy Logitech bezprzewodowym który korzysta ze starszych sterowników,a nie z SetPoint.
Pozdrawiam

  • 0

#3 lyft

lyft

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 01 04 2009 - 15:31

Sterownikow nie uzywam zadnych, bo... uwazam, ze bez odpowiedniego ustawienia myszka gorzej dziala.
Szybkość dwukrotnego kliknięcia przed "zepsuciem" nie byla zmieniana. Jednak tez myslalem, ze to wina tej opcji, ale rozne zmienianie nic nie daje.
Nie moge znalesc opcji kalibracji. Znalazlem tylko ustawienia zaawansowane, ale bez rady fachowca wole nic nie mieszac. Oto co tam widnieje:
Czestotliwosc probkowania: 100 raporty/sekunde
Wykrywanie kolka: przy obecnosci kolka
Dlugosc buforu wejsciowego: 100 pakietow
Szybka inicjalizacja: zaznaczone.

Zaznaczam, ze myszka zepsula sie samoistnie, wiec najprawdopodobniej jest to ina hardware'u. Dowodzi to tez fakt, ze na 2 systemach wystepuje ten sam problem. Nie wykluczam, ze uszkodzenia techniczne mozna naprawic softwareowo (np. dzialanie analoga w PSP).

Dziekuje Czarcik_s za dotychczasowe zainteresowanie moim problemem :P
  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 01 04 2009 - 22:43

Proponuję zainstalować stery - te od producenta zawsze lepiej działają w przypadku produktów np. Logitech. Postawiłbym normalnie na awarię (uszkodzenie) przycisku - po prostu nie "odbija", ale najpierw zainstaluj stery logitecha.

10:0 Wygraliśmy!Dołączona grafika! Mam przerąbane od dzisiaj piję Tyskie....
  • 0

#5 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 05 04 2009 - 00:13

Chyba bedziesz musial sie z tym pogodzic:) Mialem taka myszke. Ten sam problem. Zglosilem reklamacje, ktora mi odrzucili. Reklamacja odrzucona, myszka nie dzialacja poprawienie. I koniec :P
  • 0

#6 lyft

lyft

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 05 04 2009 - 16:10

Te sterowniki nic nie daly. Jeszcze sprawiaja, ze w przegladarkach nie moge otwierac stron w nowych zakladkach za pomoca scrolla. Piernicze, wyciagne stara, dobra mysz microsoftu. Niestety nie ma stacji dokujacej, ale i tak jest lepsza od tej z Logitecha.
Dziekuje za pomoc :P
Temat mozna zamknac.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych