Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nietypowy problem z głośnikami lub kartą muzyczną


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 czechu9

czechu9

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 10 04 2008 - 21:02

Witam



Mam kartę muzyczną Realtek High Definition Audio do płyt ASUSA(zintegrowana).Obsługuje 5.1.Postanowiłem zakupić nowe głośniki Creative Inspire T6100 5.1 i występuje bardzo dziwny problem.Wszystko jest ok kiedy komputer jest włączony.Słychać dźwięk przestrzenny i wszystko ogólnie jest OK.Gorzej kiedy wyłączę komputer.Włączam ponownie i o to nie działa mi albo cały panel lewy głośników albo cały panel prawy(losowo).Dopiero po ponownym podłączeniu wtyczek do karty dźwiękowej(w takiej samej konfiguracji) głośniki znowu grają.... :thumbsup: Zupełnie nie wiem o co chodzi.Wszystko się wydaje być skierowane na kartę dźwiękową...proszę o pomoc.Dodam , że głośniki są prawidłowo podłączone.

  • 0

#2 killov

killov

    Początkujący

  • 131 postów

Napisano 14 04 2008 - 12:56

Musi być to spowodowane powracaniem do standardowych ustawień kanałów w zakładce pokroju "jack sensing". Spróbuj zapisać ustawienia. Wyeliminuje to resetowanie.

  • 0

#3 mike101

mike101

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 04 2008 - 00:45

Witam. Zakupiłem nowe głośniki T6100. Wszystkie działają poza drobnym nie typowym objawem. Po włączeniu głośników z każdego z nich z osobna wydobywa się pohukującę brzęczenie. Ucicha ono w momencie gdy podkrecam głośność ale wtedy jest już zbyt duże natezenie decybeli. Zamieniałem kable w gniazdkach, próbowałem grzebać w ustawieniach dziękowych i nic. Karta muzyczna Realtek HD. Jesli ktoś miałby jakiś pomysł to chętnie skorzystam.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych