Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niestabilność systemu Windows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomasso

Tomasso

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 01 2008 - 15:11

Mam problem z komputerem, który wystąpił kilka dni temu gdy system niespodziewanie się wyłączył (restart) a podczas ponownego uruchamiania wyświetlił komunikat o braku pliki pci.sys w katalogu system32. Po przeinstalowaniu systemu Windows, system zachowywał się niestabilnie (problemy z zapisaniem tymczasowych plików cache oraz zawieszanie się systemu, zamulanie, zawieszanie komputera podczas nagrywania płyt dvd w programie do nagrywania).

Wstępna diagnoza wskazywała na dysk, który działa niestabilnie. Wymieniliśmy więc dysk na nowy, podłączyliśmy oraz zainstalowaliśmy system od nowa. Wszystko zaczęło chodzić OK., stabilnie (kilka ponownych uruchomień), ale do pewnego czasu… Następnego dnia system znów się wywalił (niebieski ekran - nie zdążyliśmy odczytać informacji, ponieważ był zbyt krótko widoczny). Windows się nie odpalił a zamiast tego wyświetlił informację:

Bład odczytu dysku. Naciśnij Carl+Alt+Del aby zrestartować.


Oraz poinformował, że brakuje lub jest uszkodzony plik system32/ntoskrnl.exe (odpowiedzialny za bootowanie systemu).



Komputer więc wyłączyliśmy i po 10 minutach znów go włączyliśmy. Okazało się, ze system wystartował. Postanowiliśmy znów go zrestartować. Okazało się, że znów wystąpił błąd, ale już bez konkretnego podania źródła:

disk boot failure, insert system disk and press enter


Oprócz tego problemu w poglądzie zdarzeń:

Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie do użytku.
Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie C:


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak już na początku wspomniałem, dysk jest nowy a problem występował także na poprzednim dysku twardym, tyle że w inne formie. Nie wiem, czy nie jest to problem zasilacza (mało znanej firmy, dodanej razem z obudową – 250 W), czy też kości pamięci (512 MB), czy samej płyty głównej (msi k8n neo4).

Proszę o porady jak można rozwiązać ten problem, dojść do jego źródła aby go naprawić.

  • 0

#2 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 09 01 2008 - 16:15

Co masz jeszcze podłaczone pod ten zasilacz ?
Sprawdzałeś napięcia z tego zasilacza ?
Tasiemka do dysku sprawna jest ?
Sterowniki NVidii - najnowsze ? Bez tych sterowników też tak się działo ?

  • 0

#3 Tomasso

Tomasso

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 01 2008 - 14:59

Wymieniłem zasilacz (Chieftec - 350W) oraz zmieniłem tasme IDE do dysku. Oprocz tego przeczyscilem styki pamieci. Narazie chodzi dobrze, nie ma błędów :)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: bootowanie komputera instalacja Windows kolejność bootowania DISK BOOT FAILURE bootowanie systemu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych