Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nielimitowany internet LTE od T-Mobile - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 mwk

mwk

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 14 06 2016 - 13:57

Hej. Od niedawna rozglądam się za nowym internetem domowym - ze względu na lokalizację domu nie mam do wyboru zbyt wielu opcji. Linie telefoniczne od Neostrady nie są poprowadzone i nie wchodzi ona w grę, więc pozostają tylko łącza typu LTE lub internet radiowy od lokalnego dostawcy. Jeśli chodzi o internety korzystające z technologii LTE zdecydowanie najlepiej wypada ten od T-Mobile, bo inne wyciągały tylko prędkość około 2mb/s, a ten dał wyniki między 30-40mb/s. Internetu od lokalnego dostawcy jeszcze tam nie testowałem, ale miałem go w swoim starym domu i to była tragedia... Choć przez tych kilka lat pewnie coś mogło się zmienić. Wiem, że na internecie mógłbym poszukać opinii na temat ich internetu, ale większość z nich jest z przed 1-2 lat, wiec pewnie trochę nieaktualne - tym bardziej, że w moim regionie niedawno T-Mobile podpisało umowę z PKP i postawili nadajniki wzdłuż torów kolejowych co jakieś 5km. Więc zasięg wygląda naprawdę spoko, jedyne czego się obawiam, to zapis w umowie:

 

"Transmisja danych w ramach pakietu GOLD jest nielimitowana we wszystkich technologiach obsługiwanych przez Operatora (2G/3G/LTE). W przypadku wysokiego zużycia danych przez Abonenta, obciążającego sieć w sposób zagrażający jej prawidłowemu funkcjonowaniu lub/i korzystaniu z niej przez innych użytkowników, Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione, jednakże ponowne wystąpienie przesłanek wskazanych w zdaniu poprzednim uprawnia Operatora do ponownego jego zastosowania."

 

Jak wyglądają Wasze doświadczenia z tą firmą? Da radę na nim pograć w gry sieciowe typu Counter Strike? Zdarzyło Wam się dostać takie ograniczenie? Bo według umowy mogą mi zmniejszyć w dowolnym momencie a nie po przekroczeniu paruset GB czy coś... Brać od nich czy najpierw przetestować neta od lokalnego dostawcy i dopiero później zgłosić się do nich? Bo perspektywa tego, że internet mógłby się okazać mega dupny i że miałbym za niego płacić 80 złotych na miesiąc przez 2 lata trochę mnie przeraża...



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych