Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie otwierają się niektóre strony - dziwna sprawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 norbalus

norbalus

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 31 08 2011 - 20:42

Witam,

2 dni temu podczas korzystania z Internetu = miałem wtedy włączone 3 różne strony, internet przestał działać.

Gdy teraz już mam dostęp do Internetu, to właśnie wszystko śmiga, a jedynie nie mogę włączyć tych 3 stron... Z laptopa również nie mogę wejść na te 3 strony, więc miewam iż jest to problem z routerem. Podłączyłem starego deskopa i tutaj również nie chodzą te strony. Co ciekawe z komórki (wifi) wszystko działa w porządku.

Wracając do komputera stacjonarnego to z innego IP, tj. anonymouse.org => wpisuję stronę- działa, czy też innego proxy.

Po za tym chcę się dostać do ustawień routera (TP-LINK), miałem wbity-zapisany login i hasło, i teraz nie mogę się tam dostać z tym loginem i hasłem.

Obraz sytuacji:

np. 1)
- xxx.pl- nie działa
- xxxr.pl/forum- nie działa
- xxx.com- działa (inna wersja językowa)
2)
- yyy.pl- działa
- pl52.yyy.pl - działa
- pl48.yyy.pl - nie działa (na tym serwerze tej strony wtedy akurat byłem)

Mam nadzieję, że ktoś jest w stanie mi pomóc, pomimo tego że to co tutaj napisałem jest dosyć nieskładne :kufel:

  • 0

#2 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 31 08 2011 - 22:48

C -> WINDOWS -> system32 -> drivers -> etc -> notatnikiem otwórz plik hosts.

Sprawdź czy na samym dole nie ma np. coś takiego:
127.0.0.1				xxx.pl
127.0.0.1 				xxx.pl/forum
itp. itd.

  • 0

#3 norbalus

norbalus

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 31 08 2011 - 22:54

C -> WINDOWS -> system32 -> drivers -> etc -> notatnikiem otwórz plik hosts.

Sprawdź czy na samym dole nie ma np. coś takiego:

127.0.0.1				xxx.pl
127.0.0.1 				xxx.pl/forum
itp. itd.



127.0.0.1 localhost


===>jedynie to
  • 0

#4 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 31 08 2011 - 23:14

Wejdź w przeglądarkę, wpisz
192.168.1.1
jak zapyta o login i hasło to wpisz
Login: admin
Hasło: admin

(Na własne ryzyko) Poszperaj tam może coś znajdziesz, poszukaj może takich pozycji jak blokowane strony. Jak przestał działać internet to router mógł pomyśleć że to właśnie jedna z tych stron to spowodowała.

P.S Jak nie będzie działać admin admin to zadzwoń do dostawcy internetu i zapytaj o hasło do konfiguracji routera.

Użytkownik Ataken edytował ten post 31 08 2011 - 23:15

  • 0

#5 norbalus

norbalus

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 31 08 2011 - 23:18

Wejdź w przeglądarkę, wpisz

192.168.1.1
jak zapyta o login i hasło to wpisz
Login: admin
Hasło: admin

(Na własne ryzyko) Poszperaj tam może coś znajdziesz, poszukaj może takich pozycji jak blokowane strony. Jak przestał działać internet to router mógł pomyśleć że to właśnie jedna z tych stron to spowodowała.

P.S Jak nie będzie działać admin admin to zadzwoń do dostawcy internetu i zapytaj o hasło do konfiguracji routera.



No właśnie tu kłopot, bo stare hasło nie działa (było zapisane na 2 kompach) i pass: admin też nie działa :kufel: Dostawca pewnie powie, żeby zresetować do ustawień fabrycznych ;/
  • 0

#6 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 31 08 2011 - 23:23

No to jak powie żeby do fabrycznych ustawić, to problem z głowy bo (jeżeli strony są ustawione na blokowanie przez router) wtedy router nie będzie pamiętał tych blokowanych stron.

Po za tym co już napisałem, na chwilę obecną nie mam innych pomysłów. Poczekaj może na wypowiedź innych użytkowników forum.
  • 0

#7 norbalus

norbalus

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 31 08 2011 - 23:24

No to jak powie żeby do fabrycznych ustawić, to problem z głowy bo (jeżeli strony są ustawione na blokowanie przez router) wtedy router nie będzie pamiętał tych blokowanych stron.

Po za tym co już napisałem, na chwilę obecną nie mam innych pomysłów. Poczekaj może na wypowiedź innych użytkowników forum.



A jak zapamiętać stare ustawienia routera, żeby go ponownie odpowiednio ustawić po restarcie, bo nie pamiętam już jak to było za 1 razem...
  • 0

#8 zegarek00

zegarek00

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 04 09 2011 - 12:25

Sprawdź, czy antywirus bądź firewall nie blokuje stron.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych