Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie można sformatować dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 friss

friss

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 26 07 2010 - 21:34

Witam,
Mam taki problem. Kupiłem dysk (SEAGATE 20GB), by zmontować koleżance kompa. Dysk wydaje się być sprawny. Podłączyłem go do złożonego sprzętu i zacząłem instalację Windowsa XP. Usunąłem dwie partycje, które na nim się znajdywały, stworzyłem jedną nową, by zainstalować na niej system. Niestety podczas formatowania (Normalnego, nie szybkiego) na system plików NTFS na samym końcu pojawił się błąd, że dysk nie może zostać sformatowany. Po podłączeniu do innego kompa dysk jest widoczny, lecz przy próbie wejścia na niego pojawia się monit, iż dysk nie jest sformatowany i czy to uczynić. Przy kliknięciu "tak" wyskakuje błąd, że formatowanie nie było możliwe. Usuwałem już i tworzyłem na nowo tę partycję płytą instalacyjną systemu, w narzędziach administracyjnych, w programie partition magic 8, lecz bez skutku - cały czas ten sam problem. Próbowałem także bawić się programem testdisk, lecz nie do końca potrafię go obsłużyć... Dodam jeszcze, że przy jednym z pierwszych podłączeń dysku do innego kompa widziałem system plików RAW, lecz teraz nie pokazuje żadnego systemu plików.

I myślę, że jeszcze jedna istotna informacja. Mając stary dysk (4GB) próbowałem zrobić z nim to samo co z zakupionym tj zainstalować system na złożonym sprzęcie i stało się z nim to samo...

Jeśli ktoś z Was może mi pomóc to bardzo o nią proszę.
Co może być przyczyną "psucia" dysków? Płyta główna?
Proszę o odpowiedź.

Zrobiłem scana programem HDD Regenerator i SpeedFan (SMART). HDDR nic nie wykrył a SF pokazał coś takiego:
Dołączona grafika

Użytkownik friss edytował ten post 26 07 2010 - 22:25

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 27 07 2010 - 08:51

Dyski twarde 4GB (ja mam też taki jako dodatek) i 20GB raczej nie są już w sprzedaży, chyba że gdzieś na placu handlowym a więc na pewno są to używane rzeczy, stąd wniosek dyski mają uszkodzenie na szynie danych, czyli do wyrzucenia.

  • 0

#3 friss

friss

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 27 07 2010 - 15:44

Tak, dyski są używane, lecz tylko jeden był kupiony. Dlatego tłumaczenie, że dyski są używane czyli uszkodzone nie wydaje mi się dobrym wytłumaczeniem...
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 27 07 2010 - 15:55

Tu nie ma co tłumaczyć, wystarczy spojrzeć na smart dysku.
  • 0

#5 friss

friss

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 28 07 2010 - 10:29

to już jest bardziej przekonywujące wytłumaczenie:) dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych