Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie działające podstawowe programy systemowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 naninka

naninka

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 03 2011 - 21:19

Niedawno kupiłam laptopa z windowsem 7 i kilka dni temu zaczął wariować. Zaczęło się od programu Adobe Reader, a potem poszła cała kaskada. Nie działają zarówno programy w pakiecie Windowsa (np. Paint) jak i te wgrane, np. Word, program do otwierania zdjęć, itd. Ogólnie to one się otwierają tylko są niewidoczne paski zadań i okno robi się jednokolorowe, niebieskie albo zielone. Działa natomiast program do filmów i muzyki oraz internet, chociaż nie pokazuje mi się historia i strony zapisane w ulubionych.

[uwaga=Kantoro]
Poprawiłem nazwę tematu.
[/uwaga]

Użytkownik Kantoro edytował ten post 04 04 2011 - 20:36

  • 0

#2 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 28 03 2011 - 21:22

Zainstaluj KIS 2011, pobierz bazę wirusów i pełny skan :P

  • 0

#3 naninka

naninka

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 03 2011 - 21:26

Zainstaluj KIS 2011, pobierz bazę wirusów i pełny skan :P

Mam już zainstalowany KIS i robiłam pełny skan po awarii.
  • 0

#4 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 28 03 2011 - 21:30

Dobrze by było zrobić reinstal systemu, jak się aż tak posypało, i od razu KIS 2011 wrzucić. :P
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 28 03 2011 - 21:48

teraz poproś kogoś by si postawił cały system na nowo wraz z z partycją systemową C. Zainstaluj sobie Avasta Home bezpłatny, PC Tools Firewall Plus bezpłatny, oraz jakiegoś Anty-Spywara np. Spybot-Search&Destroy do tego CClaner.
Po instalacji oraz instalacji sterowników, instalacji wszystkich czterech programów wymienionych wyżej zainstaluj przeglądarkę FireFox-a nie używaj Internet Explorer oraz aktualizacji wszystkich tych programów. Przeczyść komputer przy pomocy CClanera wszystkimi opcjami, potem przeprowadź defragmentację dysku twardego. Od tego momentu masz komputer czysty i co dzień przed wyłączeniem komputera czyścisz komputer opcją podstawową raz w miesiącu opcją dodatkową czyli czyszczenie rejestrów.
Wszystkie cztery programy wraz z przeglądarką są w języku Polskim a więc np. te trzy programy zabezpieczające komputer przed wirusami i innymi śmieciami mają już ustawione opcje zasadnicze więc nie trzeba po instalacji nic w nich grzebać.
PC Tools Firewall z początku będzie zadawał pytania i odpowiadasz tak lub nie klikając na odpowiedź z reguły odpowiadasz TAK i potem jak się nauczy program to nawet nie będziesz wiedziała że istnieje. Wszystko pracuje w tle i nie przeszkadza w normalnej pracy komputera.
Od czasu do czasu przeskanujesz komputer S-S&D i będzie OK.
  • 0

#6 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 28 03 2011 - 21:57

Avasta nie instaluj, jest to najgorszy jaki może być! Lepiej już Microsoft Essential Security :P Miałem go zainstalowanego, wywaliłem i potem KIS 2011 skan robiłem, nic nie przepuścił, ale i tak na co dzień Linuxa używam :)

Dodane przez: Kantoro

Proszę nie mylić pojęć darmowy antywirus a płatny i ich funkcjonalności a tym samym wprowadzając w błąd użytkowników.
Proszę o nie kasowanie wpisów moderacyjnych.

Użytkownik Kantoro edytował ten post 30 03 2011 - 15:25

  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 03 2011 - 16:38

Cabana mam ci na PW napisać co myślę o twojej wypowiedzi?.
Ja używam Avasta Home od 2007r od kwietnia i proszę przestań pisać takie rzeczy, pierwsze avast a AVAST jest różnica jest płatny z pełnym pakietem i free sam antywirus, dlatego bezpłatny wymaga dodatkowo zainstalowania firewall-a i anty-spywara. Z resztą wszystkie bezpłatne no może dwa trzy z bez płatnych mają wpięty też firewall lecz pozostała większa część antywirusów nie ma pełnego zestawu.
Dlatego jako same są mniej skuteczne od wersji płatnych a nie które dopiero po wykupieniu pełnej wersji czas skanu przyśpiesza nawet 5 krotnie.
Powiem tak Avast płatny dorównuje swą skutecznością takim antywirusom w kolejności jak Ksperski, NOD32, Avast, i nie przekręcaj mówimy o wersjach płatnych.
Więc wydawanie opinii porównując wersję płatną z bezpłatną jest oszukiwanie ub brak zrozumienia, lub wiedzy, przemyśl to co napisałem.
A pro po ja już taką opinię na tym forum pisałem że nie wolno wydawać opini ani porównywać programów w wersji płatnej z bezpłatną bo to jest oszukiwanie innych.
[uwaga=Kantoro]
Temat ten to nie porównanie antywirusów, proszę o trzymanie się tematu[/uwaga]

Użytkownik Kantoro edytował ten post 30 03 2011 - 15:25

  • 0

#8 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 30 03 2011 - 15:24

Wracając do tematu, to proszę jeszcze podrzucić na forum plik dziennika zdarzeń, bo może z niego czegoś się dowiemy.
Co do antywirusów każdy ma swój typ i nie można porównywać darmowych do płatnych, jednak jeśli ktoś dobrze poszuka to można kupić za 20zł licencje na rok do kasperskyego ...
  • 0

#9 naninka

naninka

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 01 04 2011 - 15:41

Nie mogę wrzucić dziennika zdarzeń, bo okno jest jednokolorowe.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych