Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie działa pendrive podłączony do USB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 fileth

fileth

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 01 12 2009 - 08:48

Witam
Mam spory problem dotyczacy USB, a dokladnie nie dzialajacych pendrivow.
Mimo iz USB samo w sobie dziala - z dyskiem zewnetrznym podlaczonym na usb doskonale komp sobie radzi (dysk jest zasilany oddzielnie z zasilacza).
Jakies tam peryferia typu drukarka tez dzialaja.
Natomiast pendrivow nie widzi. Tzn widac, ze je wykrywa ale w finale ich nie ma.
Nie chodzi tu o litery dyskow sieciowych mogacych blokowac wykrywany sprzet bo robilem miejsce, odblokowywalem literki zeby cos tam sobie zarezerwowal system dla pendrivow.
Nie chodzi rowniez o zbyt male natezenie pradu, poniewaz wylaczalem wszystko co jest podlaczone pod usb.
Wiec o co chodzi ? Moze ktos ma jakas koncepcje ...

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 01 12 2009 - 11:30

Popraw temat, bo fatalnie się to czyta.
Aby naprawić problem z niedziałającym pendrivem na USB spróbuj tak:
1. Kliknij prawym klawisze myszki na Mój komputer -> Zarządzaj -> Menedżer urządzeń.
2. Podłącz sprzęt i wybierz z menu: Akcja -> Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu. W tym momencie urządzenie powinno zostać odnalezione.

Jeśli to nie pomoże zainstaluj dodatkowo:
Microsoft USB Flash Drive Manager

Sprawdź też czy pendrive ma przypisaną literę, w tym celu:
1. Kliknij jeszcze raz PKM w Mój komputer -> Zarządzaj
2. Wybierz: Zarządzanie dyskami -> Magazyn.
3. Zobacz czy pojawia ci się napęd USB w panelu (pod dyskami twardymi), jeśli tak to z menu kontekstowego urządzenia wybierz: Zmień literę dysku i ścieżki. Wybierz literę np. m..z

Jeżeli to nie przyniesie rezultatu to sprawdź w BIOSie: Integrated Peripherals ustawienie: OnChip USB Conntroller (powinno być tyle ile masz portów)

Czasem źle są ustawione kabelki od urządzenia USB jeśli porty mamy na przedniej stronie obudowy. W innych wypadkach pomaga usunięcie wszystkich podpiętych urządzeń do USB i uruchomienie ponownie komputera, po czym ponownie przypinamy kabelki. W innych przypadkach problem z odczytem USB wynika z faktu, że korzystamy z przedłużki dłuższej niż 5 metrów, albo z niskiej jakości materiałów.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych