Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie działa port 80 i 21


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 platorin

platorin

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 25 09 2011 - 22:23

Cześć,


mam modem WI-FI w TPSA, model W300. Trzy komputery korzystają z sieci za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego. Wszędzie wszystko działa bardzo ładnie, poza jednym laptopem, gdzie w żadnej z przeglądarek (IE. FF, Chrome) nie wczytują się strony internetowe. Sieć jest wykrywana i internet działa, ponieważ Windows jest w stanie połączyć się z serwerem aktualizacji, a testowanie pingów również daje pozytywny efekt. Wychodzi jednak na to, że port 80 i 21 są zamknięte i nie można ich otworzyć. Nie wiem, co mogłoby to powodować, ponieważ nie ma tam żadnego antywirusa, firewalla (poza windowsową zaporą, w której zaznaczyłem korzystanie z tych portów), a wszystkie programy, które potencjalnie mogły powodować blokadę tych dwóch portów - wykasowałem.


Czy ktoś z Was miałby jakiś pomóc jak to naprawić?

  • 0

#2 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 25 09 2011 - 22:53

Możliwe jest że Windowsowy firewall blokuję dostęp do internetu tym właśnie przeglądarkom. Zainstaluj przeglądarkę i sprawdź Firewalla.

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 26 09 2011 - 05:14

Fatalnie zatytułowany temat - poprawiłem. Wracając do twojego problemu spróbuj tak: Panel Sterowania - Ustawienia Internetu - Połączenia i sprawdź czy gdzieś nie masz ustawionego: Proxy server. Poza tym blokować porty może antywirus lub jakieś szkodliwe oprogramowanie (przeskanuj komputer Adaware itp.). Jak to nie pomoże to daj logi w dziale bezpieczeństwo może jednak masz jakiś program co zmienia ustawienia Internetu.
  • 0

#4 platorin

platorin

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 26 09 2011 - 20:19

Dziękuję za zmianę tematu.

Przeskanowałem komputer avastem i adawarem. Wykasowało kilka podejrzanych plików i wirusy. Niestety nie miało to najmniejszego efektu na działanie stron internetowych.
Informacja z FF i IE mówi o niemożności wyświetlenia strony internetowej.
Jestem przekonany, że port 80 i 21 są zablokowane, nie wiem jednak dlaczego tak się dzieje i nie mam zielonego pojęcia jak to naprawić.
Protokół tcp/ip v6 i v4 są zainstalowane.
  • 0

#5 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 18 10 2011 - 22:29

Portu 80 i 21 nie mogą być blokowane na routerze gdyż są to porty od WWW, oraz FTP, więc raczej to odpada. Jak masz możliwość spróbuj uruchomić na tym komputerze Ubuntu LiveCD i na nim sprawdzić połączenie z internetem.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych