Skocz do zawartości


Zdjęcie

Neostrada na dwa komputery - problem!?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jarek549

Jarek549

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 05 08 2008 - 15:42

Witam, mam komputer PC z systemem vista oraz laptopa z systemem XP. Gdy łącze PC z laptopem przez kabel lan komputery się widzą i można przesyłać pliki ale nie ma internetu :). Próbowałem wielu sposobów i nic! Czy może ktoś wie jak udostępnić internet z PC na Laptopa? na komputerze PC jest neostrada i vista a na laptopie XP ( na każdym komputerze ma być internet :))
Za pomoc z góry dzięki, pozdrawiam. :)

  • 0

#2 maniak08

maniak08

    Początkujący

  • 96 postów

Napisano 05 08 2008 - 18:24

tzn ty chceszs za pomoca modemu z pc dac neta laptopowi nie posiadajac routera ??

  • 0

#3 sklsk

sklsk

    Stały użytkownik

  • 232 postów

Napisano 05 08 2008 - 19:42

nie wiem jak w viście to się nazywa, opiszę to jak jest w xp prof
na pc włączasz udostępnianie połączenia.
za pomocą uruchom wpiszcmd następnie w terminalu ipconfig /all (lub ipconfig all)
spisz dane
na lapku ustawiasz ręcznie wszystkie dane we właściwościach TCP/IP w połączeniu np:
ip 192.168.0.2
maska 255.255.255.0
brama (IP spisane z PC)

po tych ustawieniach w uruchom wpisz cmd
i następnie przepinguj połączenia
ping 192.168.0.2, w ten sam sposób z lapka na pc następnie jakiś serwer zewnętrzny np: ping www.wp.pl


jednak jest to kiepskie rozwiązanie, lepszym jest zakupienie routera i wpięcie niezależnie pc i lapka do sieci. dodatkowo, jeśli masz w lapku wifi, i zakupiłbyś router też z wifi to mógłbyś się łączyć bezprzewodowo z netem w mieszkaniu

wprawdzie nie sprawdziłem do końca linka, jednak wszystko powinno w nim być, przejrzyj
http://komputery.katalogi.pl/Udost%C4%99pn...wego-t1572.html

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych