Skocz do zawartości


Zdjęcie

Neostrada-Router-Pc-Laptop=Jak to zrobić?pomocy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 goostaff

goostaff

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 07 07 2007 - 12:23

Witam serdecznie! Jestem nowym uzytkownikeim tego forum. Szukałem odpowiedzi na moje pytanie ale niestety nie udało mii sie znalezc 100%ej odpowiedzi. Mój problem wygląda następująco:
Mam w domu neostrade podłączoną do routera JAHT EAM-2104P. Do tego routera podłączony jest moj sąsiad z domu obok(dobry sąsiad:)). Dostałem w pracy laptopa, w pracy działa on w sieci bezprzewodowej. Co musiałbym zrobić żeby:
-najpierw(wiem ze to mniejsze koszty) podłączyć laptopa do internetu tak zeby działał i laptop i PC?? Ewenttualnie zeby podlaczyc kabelkiem który wchodzi do PC, laptopa i zeby chodził internet. Jestem kompletnym laikiem jeseli chodzi o takie sprawy, nie chce nic popsuc zebym czasami porył cos w laptopie bo jak przyjade do pracy i nie bedzie mi dzialal internet na laptopie to bedzie gnój:).
-w pozniejszym czasie chciałbym zrobic sobie tak jak mam w pracy, ze działa mi intiernet bezprzewodowo w całym domu?
Chciałbym (jezeli oczywiscie ktos ma chwile czasu i checi) zeby mi ktos z was opisal mi krok po kroku co mam kuipic i zrobic w obydwu przypadkach, albo chociaż w pierwszym:). Z góry dziekuje ,bede ogromnie wdzieczny za pomoc.pozdro

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 07 07 2007 - 14:31

Również witamy na forum.

- w pierwszym wypadku należy dokupić dodatkową kartę sieciową. Instalujesz ją w komputerze stacjonarnym i włączasz udostępnianie połączenia co już nie raz było opisywane na łamach forum. Podpinasz ową kartę sieciową i notebooka kablem cross'owanym i cieszysz się dostępem do internetu. Minus tego rozwiązania to fakt, że komputer stacjonarny musi być ciągle włączony - bo robi za bramę internetową dla laptopa.

- co do sieci bezprzewodowej masz dwa wyjścia. Albo kupić router z już wbudowanym punktem dostępowym dla sieci bezprzewodowej - np. jakiegoś NetGear'a - koszt około 150-200zł w zależności od providera. Możesz również do już działającego routera dokupić sam punkt dostępowy, jednak sprzęt taki na dzień dzisiejszy kupi się chyba jedynie z drugiej ręki, a koszt to jakieś 60zł więc należy się dobrze zastanowić.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 Gość_adminek_*

Gość_adminek_*

Napisano 07 07 2007 - 15:58

ja proponuję kupić "kombajn", coś w rodzaju http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=209853204. Jest to przyjazny w konfigurowaniu modem adsl z routerem i AP. Podpinasz, konfigurujesz, masz możliwość podłączenia bezpośrednio 4 kompów LANem i do tego WI FI. Konfiguracja jest prosta, koszt nie taki wielki. Ja jestem zadowolony z tego kombajna, nie zwiesił mi sie ani razu od 8 miesięcy, nie ma najmniejszych problemów z połączeniem WI FI, firewall chodzi jak należy, mam podpięte 2 kompy kablem i 1 przez radio. Polecam to rozwiązanie
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 07 07 2007 - 19:08

No jeszcze się nie spotkałem z tym, żeby na router mówić 'kombajn' :(

A co do tego urządzenia, to za kwotę 175zł, to już bym wolał kupić coś markowego - LinkSys, NetGear czy Asus. Hmmm, ENCORE - ofertę na stronie mają dużą, ale nazwę słyszę po raz pierwszy...


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych